Ο Άντονι μείωσε με γκολάρα… αλλά ο Χάαλαντ “διαλύει” μόνος του την Γιουνάιτεντ! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ... τα "πήρε" όταν είδε τον Άντονι να μειώσει σε 4-1 και με... το δικό του τρίτο γκολ έδωσε ξανά προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων στην ομάδα του!

02.10.2022 | 17:27

Η Γιουνάιτεντ έζησε έναν εφιάλτη στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι κόντρα στην Σιτι, καθώς δέχθηκε 4 γκολ στα πρώτα 45 λεπτά. Μια απαράδεκτη αγωνιστική εικόνα από την ομάδα του Έρικ τεν Χαγκ…

Στο δεύτερο μέρος όμως ο Άντονι το πήρε προσωπικά και κατάφερε να μειώσει σε 4-1 με ένα πανέμορφο γκολ, ένα από τα ομορφότερα στην φετινή Premier League..

Όπως θα δείτε ο Βραζιλιάνος με ένα απίστευτο σουτ κέρδισε τον γκολκίπερ των “πολιτών”…

Δείτε το γκολ του Άντονι:

Πάντως η Σίτι αντέδρασε άμεσα και με ένα πανέμορφο γκολ κατάφερε να αυξήσει ξανά την διαφορά… με τον Χάαλαντ να σκοράρει για το 5-1!