Πόρτο – Λεβερκούζεν: Η φάση της βραδιάς, μέσα σε δύο λεπτά έγιναν τα πάντα (vid)

Η τεχνολογία έχει αλλάξει τελείως το ποδόσφαιρο. Το κατάλαβαν αυτό καλά οι παίκτες των Πόρτο και Λεβερκούζεν χθες. Απίστευτη φάση στο Ντραγκάο.

05.10.2022 | 10:48

Και τι δεν είδαμε χθες στα παιχνίδια του Champions League. Εμφατικές νίκες, πανέμορφα γκολ, ανατροπές, σασπένς μέχρι το τέλος. Όλα τα είχε το μενού. Θέαμα τόσο στα πολυδιαφημισμένα παιχνίδια όσο και σε αυτά που έπεσαν λιγότερα φλας πάνω τους. Όπως το Πόρτο – Λεβερκούζεν. Οι «Δράκοι» κατάφεραν να πανηγυρίσουν τη πρώτη τους νίκη στη φετινή διοργάνωση επικρατώντας με 2-0 της γερμανικής ομάδας με δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος.

Διάβασε επίσης: Champions League: Όλα τα γκολ της βραδιάς 4/10 (vid)

Στο πρώτο ημίχρονο όμως μέσα σε δύο λεπτά έγιναν πάντα. Στο 42’ οι γηπεδούχοι έστειλαν την μπάλα στα δίχτυα με τον Ταρεμί, αλλά ακυρώθηκε το τέρμα, καθώς ο διαιτητής γύρισε τη φάση πίσω και έδωσε πέναλτι υπέρ της γερμανικής ομάδας. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σικ, αλλά ο Ντιόγκο Κόστα του είπε «όχι».