Λίβερπουλ: Σκέψεις ανανέωσης στον Φιρμίνο που σκόραρε με τη Σαουθάμπτον! (vids)
Λίβερπουλ

O Ρομπέρτο Φιρμίνο σκόραρε για λογαριασμό της Λίβερπουλ η οποία σκέφτεται να του ανανεώσει το συμβόλαιο.

12.11.2022 | 17:23

Mε ασύλληπτη κεφαλιά ο Ρομπέρτο Φιρμίνο άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό του ματς με τη Σαουθάμπτον. Ο Ρόμπερτσον εκτέλεσε φάουλ και ο Βραζιλιάνος επιθετικός έκανε το 1-0. Ωστόσο, η χαρά του κράτησε μονάχα για τρία λεπτά. Μιας και με εφάμιλλο τρόπο ισοφάρισαν οι «Άγιοι». Ο Γουόρντ-Πράους σέντραρε και ο Τσε Άνταμς ισοφάρισε.

Στο μεταξύ, σύμφωνα με πληροφορίες η Λίβερπουλ σκέφτεται να ανανεώσει το συμβόλαιο του Φιρμίνο. Ο 31χρονος φορ δεν κλήθηκε από τον Τίτε για το Μundial και η ψυχολογία του δοκιμάζεται. Πάντως, δείχνει φορμαρισμένος και το γκολ αυτό έδωσε κάποια απάντηση στον προπονητή της «Σελεσάο»… Να σημειωθεί ότι το τρέχον συμβόλαιο του Φιρμίνο λήγει το επόμενο καλοκαίρι.