Άψογο γκολ ο Μπαπέ, ισοφάρισε γρήγορα ο Κρίστενσεν! (vid)
Mundial QATAR 2022

Ο Κιλιάν Μπαπέ ξεμπλόκαρε την επίθεση της Γαλλίας, αλλά ο Αντρέας Κρίστενσεν τού το έβγαλε ξινό...

26.11.2022 | 19:32

Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο τους είχαν μια στιγμή προσωπικής μάχης. Και στο δεύτερο, σε διαφορετικούς χρόνους συνεχίστηκε αυτή η κόντρα μεταξύ των Μπαπέ και Κρίστενσεν. Με άλλον τρόπο όμως, αφού αμφότεροι σκόραραν! Αρχικά με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα στην Ντόχα ο άσος της Παρί Σεν Ζερμέν άνοιξε το σκορ. Άψογη συνεργασία με τον Τεό Ερναντές για το 1-0.

Ωστόσο, επτά λεπτά αργότερα, η Δανία βρήκε απάντηση από τον Κρίστενσεν. Ο διεθνής στόπερ της Μπαρτσελόνα από κοντά έκανε το 1-1.