H Αγγλία με δύο γρήγορα γκολ στέλνει τον Μπέιλ για… γκολφ! (vids)
Mundial QATAR 2022

Η Αγγλία μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και μέσα σε λίγα λεπτά σημείωσε δύο γκολ με τους Ράσφορντ και Φόντεν.

29.11.2022 | 22:26

Η Αγγλία σαφώς και έχει καλύτερη και πιο ποιοτική από εκείνη της Ουαλίας.

Ωστόσο, τα «τρία λιοντάρια» χρειάστηκαν μόλις μερικά λεπτά, ώστε να το επιβεβαιώσουν με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Στην αρχή -και συγκεκριμένα στο 50′- ήταν ο Μάρκους Ράσφορντ, ο οποίος με ωραία εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0 για την Αγγλία.

Λίγο αργότερα τα τέρματα των Άγγλων διπλασίασε ο Φιλ Φόντεν! Ο χαφ της Μάντσεστερ Σίτι εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την παράλληλη μπαλιά του Χάρι Κέιν και από κοντά διαμόρφωσε το 2-0 στο 51′.

Ένα αποτέλεσμα που αν παραμείνει έτσι ως το τέλος στέλνει εκτός συνέχειας την εθνική ομάδα της Ουαλίας!

Ιδού το 1-0 της Αγγλίας: