Προκαλούν οι οπαδοί της Φιορεντίνα: «Αθήνα 29/5, έτοιμοι για κόλαση»
Ο… νόμος του Μέρφι: Στην Championship μετά από 25 χρόνια η Όξφορντ, «πάτησε» την Μπόλτον! (vid)
«Προβιβάστηκε» στο Champions League η Αταλάντα και διψά να τιμωρήσει τη Λεβερκούζεν! (vid)
Ο Φόντεν «υποκλίθηκε» στη «Βασίλισσα»: «Δυσκολότερη ομάδα η Ρεάλ»!
Ο Τσάμπι Αλόνσο εισέβαλε με τη Σαλατιέρα στους οργανωμένους της Λεβερκούζεν (vid)
Home Page

Το χαμόγελο του Μέσι στo γκολ της Κροατίας (vid)

Ο Λιονέλ Μέσι δεν έκρυψε τη χαρά του με το γκολ της Κροατίας εις βάρος της Βραζιλίας.

Δύο σπουδαίοι προημιτελικοί, δύο φοβερές μάχες την Παρασκευή στο Κατάρ που κρίθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι. Νικητές Κροάτες και Αργεντινοί. Χαμένοι Βραζιλιάνοι και Ολλανδοί. Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι η Κροατία του Λούκα Μόντριτς έκανε την μεγάλη έκπληξη. Η Βραζιλία πήρε το προβάδισμα στο φινάλε του πρώτου μέρους της παράτασης με τον Νέιμαρ. Η Κροατία όμως βρήκε την ευκαιρία της και πλήγωσε τους αντιπάλους της με τον Πέτκοβιτς στο 117′ στέλνοντας το ματς στα πέναλτι παίρνοντας εκεί τη μεγαλειώδη πρόκριση στα ημιτελικά του Mundial.

Kάνε LIKE στη νέα σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Την ώρα που ο Πέτκοβιτς πέτυχε το καθοριστικό γκολ της αναμέτρησης, η Αργεντινή πήγαινε στο στάδιο για το δικό της κρίσιμο ματς. Μέσι και Πάπου Γκόμες παρακολουθούσαν από το κινητό του δεύτερου την εξέλιξη του άλλου αγώνα. Στο τέρμα της Κροατίας ο Λιονέλ Μέσι «έσπασε» και έσκασε ένα πλατύ χαμόγελο. Λίγα λεπτά μετά ακολούθησαν πανηγυρισμοί στο στάδιο όπου φιλοξένησε το Ολλανδία – Αργεντινή. Οι Αργεντινοί διασκέδασαν με τη ψυχή τους τον αποκλεισμό των αιώνιων αντιπάλων τους Βραζιλιάνων.

Δείτε τον Μέσι τη στιγμή που ενημερώνεται για το 1-1 της Κροατίας με τη Βραζιλία