Χάβερτζ και Μάουντ με αξιοζήλευτη απλότητα «καθαρίζουν» για την Τσέλσι! (vids)
Τσέλσι

Οι Κάι Χάβερτζ και Μέισον Μάουντ απλοποιούν τα πράγματα για την Τσέλσι στο παιχνίδι με την Μπόρνμουθ.

27.12.2022 | 20:00

Ήδη από το 24ο λεπτό έχει απλοποιήσει το ματς με την Μπόρνμουθ η Τσέλσι. Μιας και με τους Κάι Χάβερτζ και Μέισον Μάουντ οι μπλε του Λονδίνου έχουν βρει δυο γκολ και οδεύουν ολοταχώς για την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα μετά από δυόμιση μήνες!

Ο Γερμανός επιθετικός στο 16ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Στέρλινγκ και με προβολή έκανε το 1-0. Οκτώ λεπτά μετά έγινε δημιουργός για το 2-0, με τον Μάουντ να σκοράρει με καταπληκτικό πλασέ.