Η Νάπολι κάνει πλάκα στην άμυνα της Γιουβέντους! (vids)
Serie A

Η Νάπολι με τρία γρήγορα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο έκανε το υπέρ της 2-1 σε 5-1 κόντρα στη Γιουβέντους στο «Ντιέγκο Μαραντόνα».

13.01.2023 | 23:24

Η Νάπολι φέτος δεν… αστειεύεται: πάει για το πρωτάθλημα και το δηλώνει με τον πιο εμφατικό τρόπο! Οι «παρτενοπέι» από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης στο εντός έδρας ματς με τη Γιουβέντους έδειξαν να πατάνε καλύτερα στα πόδια τους.

Έτσι, με συνοπτικές διαδικασίες έκαναν το 2-0. Ωστόσο, το τέρμα του Άνχελ Ντι Μαρία έβαλε και πάλι στην… εξίσωση τη «Μεγάλη Κυρία». Όμως, όχι για πολύ. Μιας και οι γηπεδούχοι σημείωσαν το 3-1 με τον Ραχμάνι στο 55′ το 4-1 με τον Όσιμεν 65′ στο και το 5-1 στο 72′ με τον Έλμας.

Το 3-1 της Νάπολι:

Το 4-1 με τον Όσιμεν:

Και το 5-1 με τον Έλμας: