Ο Φόντεντ «υποκλίθηκε» στη «Βασίλισσα»: «Δυσκολότερη ομάδα η Ρεάλ»!
Ο Τσάμπι αλόνσο εισέβαλε με τη Σαλατιέρα στους οργανωμένους της Λεβερκούζεν (vid)
Συγκλονιστικό αντίο του Ντε Τζέρμπι: «Στεναχωριέμαι! Για αυτό φεύγω…»
O Σέσκο αποχαιρέτησε ( ; ) την Λειψία με γκολάρα (vid)
Τέτοιο αντίο δεν θα το σκεφτόταν ούτε ο Ρόις! (vid)
Serie A

Έδωσε δικαιώματα η Μίλαν, ατσαλάκωτη η Τζένοα στο «Σαν Σίρο» με ντεμπούτο Παπαδόπουλου (vid)

Η Τζένοα απέσπασε ισοπαλία 3-3 στο «Σαν Σίρο», με τη Μίλαν να προδίδεται από τις χαμένες της ευκαιρίες. Ντεμπούτο για τον Χρήστο Παπαδόπουλο.

Ένα κάρο ευκαιρίες είχε η Μίλαν για να καθαρίσει το παιχνίδι με την Τζένοα, αλλά δεν τα κατάφερε. Χορταστικό το παιχνίδι των Μιλανέζων με τους Γενοβέζους στο «Σαν Σίρο» με τον πίνακα του σκορ να δείχνει 3-3, στο πλαίσιο της 35ης αγωνιστικής της Serie A. Οι «ροσονέρι» προηγήθηκαν χάρη στην προσπάθεια του Ζιρού στο 75ο λεπτό, αλλά η Τζένοα ισοφάρισε στο 87ο λεπτό με τον Ματέο Ρετεγκί.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πέμπτο λεπτό χάρη σε πέναλτι του Ρετέγκι, αλλά οι παίκτες του Πιόλι αντέδρασαν και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, και στο 45ο λεπτό ο Αλεσάντρο Φλορέντσι πέτυχε την ισοφάριση για το 1-1.

Κάνε LIKE στη σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας Image

Λίγο μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, η Μίλαν πήρε και πάλι το προβάδισμα με αρκετές επιθέσεις, αλλά η Μίλαν πήρε και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων και απείλησε από κάθε θέση: στο 72ο λεπτό, ο Ματέο Γκάμπια ισοφάρισε και τρία λεπτά αργότερα, ο Ολιβιέ Ζιρού έκανε την τελευταία του εμφάνιση μπροστά στο κοινό των Μιλανέζων, ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Ωστόσο, το παιχνίδι δεν είχε τελειώσει ακόμα… Μιας και στο 87ο λεπτό, ο Ματέο Ρετέγκι διαμόρφωσε το τελικό 3-3 με την ευγενική χορηγία του Μαλίκ Τιάο από τη δεξιά πλευρά. Να σημειώσουμε πως ο Αλμπέρτο Τζιλαρντίνο έριξε στη μάχη κι ένα Ελληνόπουλο. Συγκεκριμένα, έπαιξε για πρώτη φορά ο 19χρονος Λαρισαίος μέσος Χρήστος Παπαδόπουλος μπαίνοντας ως αλλαγή στο 87ο λεπτό!