Νάπολι: Οι δύο «Μπλαουγκράνα» που θέλει για να δώσει τον Κβαρατσχέλια!
O Πάλμερ θα μείνει στην ιστορία για το γκολ που έχασε! (vid)
Επιβεβαιώθηκαν τα χειρότερα για τον Γάλλο «βράχο» της Παρί
Ολυμπιακός – Άστον Βίλα: Οι επίσημες ενδεκάδες του ημιτελικού!
Αυτά τα ματς είχε ποντάρει ο Τονάλι και πήγε το μεγαλύτερο ταμείο στην καριέρα του!
Η Ρεάλ Μαδρίτης θέλει να «κλέψει» τον στόχο της Μπαρτσελόνα!
«Το καλύτερο μέρος για να παίξεις ποδόσφαιρο είναι η Άρσεναλ»
Νιούκαστλ: Τότε επιστρέφει ο Τονάλι!
Ο Σαλάχ είναι πιο ξενερωμένος από ποτέ με τη Λίβερπουλ και αυτό… φαίνεται! (pic)
Ο Τεν Χαγκ βλέπει σαν… λουκούμι τον Σάντσο, μετά την τελευταία του εμφάνιση!
Κανείς δε θέλει να αναλάβει την Μπάγερν – Τα τρία «άκυρα» και οι πιθανότητες του Τούχελ
Ξέκοψε κάθε συζήτηση ο Ζανέτι: «Η Ίντερ ανανεώνει τα συμβόλαια των Λαουτάρο – Μπαρέλα»
Τα δύο μεγαθήρια που «χρυσώνουν» την Μπαρτσελόνα για Αραούχο
«Κόκκαλο» ο Τζέιμι Κάραχερ από τις μπύρες στα πανηγύρια της Ντόρτμουντ (vid)
H «τριπλέτα» που επιθυμεί διακαώς ο Ποστέκογλου στην Τότεναμ για το καλοκαίρι

«Ξυλιά» του Γουντ στη Σίτι και τα… πανηγύρια στο Βόρειο Λονδίνο συνεχίζονται! (vid)

Ο Κρις Γουντ σκόραρε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Νότιγχαμ Φόρεστ και έγραψε το τελικό 1-1 στο «Σίτι Γκράουντ»!

Γκέλα εκτός προγράμματος για τη Μάντσεστερ Σίτι που σε έναν βαθμό «εξουδετερώνει» το τεράστιο διπλό μεσοβδόμαδα στο «Έμιρεϊτς» (1-3). Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα σκόνταψε στο «Σίτι Γκράουντ» με το 1-1 απέναντι στη Νότιγχαμ Φόρεστ. Έτσι, πήγε στους 52 βαθμούς ούσα στο -2 από την πρωτοπόρο Άρσεναλ η οποία έχει ματς λιγότερο.

Μολονότι η Σίτι είχε συντριπτικό ποσοστό κατοχής (74%) και 23 ευκαιρίες έναντι τεσσάρων της Φόρεστ, δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο που θα την έφερνε έστω και προσωρινά στην κορυφή. Ο Έρλινγκ Χάαλαντ δεν σκόραρε, γεγονός που φάνηκε να επηρεάζει τους «πολίτες» στο Νότιγχαμ.

Ο Κέιλορ Νάβας ενέπνεε σιγουριά στα στόπερ της γηπεδούχου ομάδας, αλλά οι ευκαιρίες δεν αποφεύχθηκαν. Με την ομάδα του Μάντσεστερ να μπαίνει μπροστά στο σκορ στο 41ο λεπτό, χάρη στην γκολάρα του Μπερνάρντο Σίλβα!

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΚΟΛΑΡΑ ΤΟΥ ΜΠΕΡΝΑΡΝΤΟ ΣΙΛΒΑ: Σίτι Σίλβα

Στο 69ο λεπτό η Μάντσεστερ Σίτι παραλίγο να κάνει το 0-2 και να τελειώσει το ματς. Όμως, το σουτ του Φιλ Φόντεν κατέληξε αρχικά στον Νάβας και εν συνεχεία στο δοκάρι της Φόρεστ! Στην εξέλιξη της φάσης ο Χάαλαντ δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Κοσταρικανού τερματοφύλακα.

Η λύτρωση για τη Φόρεστ που μάχεται για την επιβίωσή της στην Premier League ήρθε στο 84ο λεπτό. Ο Κρις Γουντ ήταν εκεί που έπρεπε για να σκοράρει από κοντά το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα της Νότιγχαμ. Την καίρια ασίστ έκανε ο Γκιμπς-Γουάιτ. Παράλληλα, αυτό το γκολ ήταν… γροθιά στο στομάχι των πρωταθλητών Αγγλίας οι οποίοι έπειτα ήταν ανήμποροι να ξανασκοράρουν.