Πετάει… φωτιές η Λίβερπουλ στο Νιούκαστλ – Γκολάρα ο Νούνιες (vid)
Λίβερπουλ

Η Λίβερπουλ μέσα σε 20 λεπτά δείχνει να καθαρίζει την εξαιρετική φέτος Νιούκαστλ. Γκολάρα ο Νούνιες με εξαιρετική κίνηση από την αρχή μέχρι το τέλος.

18.02.2023 | 19:55

Μια Λίβερπουλ όπως την είχαν συνηθίσει οι οπαδοί της όλα αυτά τα τελευταία χρόνια παρακολουθούν απόψε στο Σεντ Τζέιμς Παρκ κόντρα στην εξαιρετική φέτος Νιούκαστλ. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ παρουσιάζεται πολύ καλή σε άμυνα και επίθεση και εξαργυρώνει την καλή της εικόνα με δύο γκολ μέσα σε επτά λεπτά. Ο Ντάργουιν Νούνιες ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 10′ με πανέμορφη εκτέλεση.

Ο Ουρουγουανός έγινε αποδέκτης της σέντρα τους Αλεξάντερ Άρνολντ. Εξαιρετικό κοντρόλ, ζύγισμα του σουτ και πανέμορφο γκολ στην εστία του Πόουπ. Επτά λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Χάκπο να εκμεταλλευτεί άριστα την ασίστ του Σαλάχ και από κοντά να κάνει το 0-2.