Στην Αγγλία γράφουν για «φλερτ» Μπαρτσελόνα με Νούνιες!
Πένθος στο ποδόσφαιρο: Πέθανε ο Σέζαρ Λουίς Μενότι
Ρόμα – Γιουβέντους: Όλα μοιρασμένα στο «Ολίμπικο», κοιτάζουν πίσω τους οι Ρωμαίοι (vid)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ του Πέλκα από τα 30 μέτρα «χτύπησε» τον Γιαννιώτη! (vid)
Τεράστια νίκη η Άλκμααρ με «clutch» Παυλίδη και όνειρα για Champions League! (vid)
Λάρισα… εμπιστευτικό με Χρήστο Παπαδόπουλο να «οργώνει» την Ιταλία (vid)
Από την Premier League στον Παναθηναϊκό: Έκλεισε Μπάλντοκ το «τριφύλλι»!
«Τορπίλισε» τη Βιγιαρεάλ ο εορτάζων Δουβίκας και έσωσε τη Θέλτα! (vid)
Έδωσε δικαιώματα η Μίλαν, ατσαλάκωτη η Τζένοα στο «Σαν Σίρο» με ντεμπούτο Παπαδόπουλου (vid)
Ξέφρενο πάρτι στη Φρανκφούρτη η Λεβερκούζεν εν τη απουσία του Τσάμπι Αλόνσο! (vid)
Η Λίβερπουλ καθάρισε σαν (πασχαλινό) αυγό την Τότεναμ! (vid)
Σώζει τα προσχήματα η Τότεναμ στο «Άνφιλντ» με Σον και Ριτσάρλισον (vid)
Μαγική ΓΚΟΛΑΡΑ από τον Έλιοτ και 4-0 η Λίβερπουλ! (vid)
Τέλος η ατυχία και η αστοχία για τον Σαλάχ: Σκόραρε κόντρα στην Τότεναμ! (vid)
Μαγική προσπάθεια από Σαλάχ: Το δοκάρι του στέρησε το γκολ της σεζόν! (vid)
Serie A

Ένα και να… καίει από την αστεράτη Ρόμα (vid)

Χωρίς Ντιμπάλα και με τραυματία τον Έιμπραχαμ κατά τη διάρκεια του αγώνα η Ρόμα βρήκε τον τρόπο και πήρε τη νίκη (1-0) επί της Ελλάς Βερόνα.

Η Ρόμα του Ζοσέ Μουρίνιο συνεχίζει να βάζει φαρδιά πλατιά την υπογραφή της στη μάχη για τα εισιτήρια του Champions League. Οι Ρωμαίοι επικράτησαν με 1-0 της Ελλάς Βερόνα στο «καυτό» Ολίμπικο και ανέβηκαν ξανά στην 3η θέση της βαθμολογίας της Serie A. Χρυσός σκόρερ για τους «Τζιαλορόσι» ο Σολμπάκεν!

H Ρόμα ήξερε πως μπροστά της είχε απόψε την ευκαιρία να πατήσει ξανά στην προνομιούχο 4αδα της Serie A. Οι «Τζιαλορόσι» υποδέχθηκαν το βράδυ της Κυριακής την Ελλάς Βερόνα σε μια μαγευτική ατμόσφαιρα στο Ολίμπικο της Ρώμης. Οι παίκτες του Ζοσέ Μουρίνιο ήθελαν να νικήσουν τους αντιπάλους τους και να στείλουν νέο μήνυμα στους άμεσους αντιπάλους τους πως μπορούν να πετύχουν τον στόχο τους.

Από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης η Ρόμα έδειξε τη διάθεση να κυριαρχήσει στο γήπεδο. Με σωστές μεταβιβάσεις της μπάλας οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν σταδιακά την κατοχή της μπάλας και να μεταφέρουν το παιχνίδι στην περιοχή της Ελλάς Βερόνα. Ο Έιμπραχαμ εγκατέλειψε σχετικά νωρίς τον αγώνα με τον Μουρίνιο να τον αντικαθιστά ωστόσο οι υπόλοιποι «Τζιαλορόσι» δεν έδειξαν να πτοούνται από την απώλεια του Βρετανού φορ.

Το γκολ που χάρισε το προβάδισμα στους Ρωμαίους ήρθε στο 45ο λεπτό. Η Ρόμα κυκλοφόρησε άριστα την μπάλα, ο Σπινατζόλα πάτησε την κατάλληλη στιγμή για τον Σολμπάκεν και ο ταλαντούχος επιθετικός με όμορφο τελείωμα έκανε το 1-0. Με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρόμα… έκατσε! Οι γηπεδούχοι έχοντας το προβάδισμα στο σκορ έδωσαν χώρο στους αντιπάλους τους να δράσουν περιμένοντας την αντεπίθεση. Η Ελλάς Βερόνα κυκλοφόρησε την μπάλα, δημιούργησε τις στιγμές της όμως καμία δεν ανησύχησε ουσιαστικά τον Ρουί Πατρίσιο. Μοιραία το γκολ του Σολμπάκεν έκανε τη διαφορά και στο τέλος χάρισε τη νίκη στην Ρόμα. Τελικό σκορ, 1-0!