Ρεάλ Μαδρίτης: Η «άρρωστη» ντρίπλα του Γκιουλέρ! (vids)
Τότεναμ: Νέο «πλήγμα» ενόψει του ντέρμπι με την Άρσεναλ!
Ρόμα

Ο Μουρίνιο ξέρει από Ευρώπη – Σπουδαία νίκη της Ρόμα και… μήνυμα προς όλους (vid)

Η Ρόμα πήρε μια μεγάλη νίκη κόντρα στην Σοσιεδάδ και έχει το πάνω χέρι για την πρόκριση στην επόμενη φάση!

Η Ρόμα πήρε μια τεράστια νίκη με 2-0 κόντρα στην Σοσιεδάδ και πλέον είναι το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League! Κορυφαίος για τους “τζιαλορόσι” ο Ντιμπάλα! Ανύπαρκτη επιθετικά η Σοσιεδάδ…

Η Ρόμα είχε το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και κατάφερε να το εκμεταλλευτεί στο 13′ με τον Ντιμπάλα να συνεργάζεται άψογα με τον Έιμπραχαμ και τον Άγγλο να δίνει έτοιμο γκολ στον Αργεντινό, ο οποίος από κοντά έγραψε το 1-0!

Στο 22′ οι Ισπανοί σπατάλησαν με μοναδική ευκαιρία με τον Κούμπο, ενώ ο Πελεγκρίνι στο 32΄ δεν κατάφερε να βρει δίχτυα. Στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου οι δύο ομάδες.. ήταν ιδιαίτερα προσεκτικές και είδαμε ένα σκληρό παιχνίδι με στρατηγική και από τις δύο πλευρές.

Έτσι το 1-0 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, με την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο να είναι ευχαριστημένη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρόμα… είχε έναν και μοναδικό στόχο, να μην δεχθεί γκολ! Αυτό φάνηκε από το ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου, με τον Ζοσέ Μουρίνιο και τους παίκτες του να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί και να μην δεχθούν γκολ.

Από την άλλη η Σοσιεδάδ ήθελε, αλλά δεν μπορούσε, καθώς δεν έχασε κάποια καλή ευκαιρία στο δεύτερο μισό. Αντιθέτως η Ρόμα κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ κόντρα στην ροή του ματς, όταν και στο 87΄ο Ντιμπάλα έκανε την σέντρα, με τον Κουμπουλά να σκοράρει με κεφαλιά για το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.