Τεν Χαγκ, Γιουνάιτεντ, Πότερ, Άγιαξ: Οι Άγγλοι πήραν το… μπλέντερ και τα ανακάτεψαν όλα!
Τζέιμι Βάρντι: Ο ζωντανός θρύλος της Λέστερ «διψάει» για Premier League!
Μπαρτσελόνα: Έκανε αμάν για τον διάττοντα αστέρα της και τώρα θέλει να τον ξαποστείλει!
Στατιστικά που «βουλώνουν» στόματα – Κουμάντο στα ημιτελικά κάνει η Ρεάλ και ο Κριστιάνο (pic)
Λέστερ: Οι… Πρωταθλητές επέστρεψαν στην Premier League!
Τους πόρωσε ο Αντσελότι – Η ατάκα… φωτιά πριν την «μάχη» με την Μπάγερν!
Ατλέτικο Μαδρίτης: Η νέα εντυπωσιακή εντός έδρας εμφάνιση! (pic)

Η Άρσεναλ νιώθει την ανάσα της Σίτι στον σβέρκο της… (vid)

Με πρωταγωνιστή για άλλη μια φορά τον Έρλινγκ Χάαλαντ, η Μάντσεστερ Σίτι πλησίασε την Άρσεναλ στους τρεις βαθμούς.

Κάτι λιγότερο από μισή ώρα κράτησε η «σεμνή τελετή» στο «Έτιχαντ». Με κεκτημένη ταχύτητα από το 3-0 επί της Μπάγερν, η Μάντσεστερ Σίτι «καθάρισε» με συνοπτικές διαδικασίες και την Λέστερ (3-1), σκοράροντας μέσα σε 20 λεπτά τρεις φορές και κάνοντας μια γερή προπόνηση ενόψει της ρεβάνς της 19ης Απριλίου στην «Αλιάνζ Αρένα»!

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα σε μία εξαιρετικά κρίσιμη καμπή της περιόδου δείχνει να φορμάρεται… επικίνδυνα. Και μετά το σημερινό «βραδινό περίπατο» απέναντι στις «αλεπούδες» μείωσε στο -3 από την Άρσεναλ, με τους «κανονιέρηδες» να έχουν την Κυριακή του Πάσχα (16/04) δύσκολη αποστολή απέναντι στην Γουέστ Χαμ και την ευκαιρία να βρεθούν ξανά στο +6 με ματς, όμως, περισσότερο.

Κάνε LIKE στη σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας Ο Erling Haaland (Μάντσεστερ Σίτι) αξιοποιεί εύκολα το πέναλτι καθώς στέλνει την μπάλα κατευθείαν στην κάτω δεξιά γωνία, στο δοκάρι και μέσα. Ο Daniel Iversen ήταν αβοήθητος.

Μεγάλη εμφάνιση του Χάαλαντ, γκολάρα ο Στόουνς

Ο Χάαλαντ σκόραρε δύο φορές με την Σαουθάμπτον, μία με την Μπάγερν μεσοβδόμαδα και σήμερα άλλες δύο απέναντι στην προτελευταία της κατάταξης, Λέστερ, η οποία συμπλήρωσε δεκάδα αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις με απολογισμό 9 ήττες και μόλις μία ισοπαλία!

Το 1-0 είχε κάνει μόλις στο πέμπτο λεπτό της αναμέτρησης ο Τζον Στόουνς με ασύλληπτο γκολ. Με τον Χάαλαντ στο 13′ και το 25ο λεπτό να απλοποιεί κατά πολύ τα πράγματα για τους «πολίτες».

Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε από τον Ιχεανάτσο στο 75′. Με τη Λέστερ πάντως να έχει και δοκάρι με τον ίδιο παίκτη στις καθυστερήσεις. Ενώ νωρίτερα ο Μάντισον σπατάλησε μοναδική ευκαιρία να μειώσει κι άλλο το σκορ.