Πένθος στο ποδόσφαιρο: Πέθανε ο Σέζαρ Λουίς Μενότι
Ρόμα – Γιουβέντους: Όλα μοιρασμένα στο «Ολίμπικο», κοιτάζουν πίσω τους οι Ρωμαίοι (vid)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ του Πέλκα από τα 30 μέτρα «χτύπησε» τον Γιαννιώτη! (vid)
Τεράστια νίκη η Άλκμααρ με «clutch» Παυλίδη και όνειρα για Champions League! (vid)
Λάρισα… εμπιστευτικό με Χρήστο Παπαδόπουλο να «οργώνει» την Ιταλία (vid)
Από την Premier League στον Παναθηναϊκό: Έκλεισε Μπάλντοκ το «τριφύλλι»!
«Τορπίλισε» τη Βιγιαρεάλ ο εορτάζων Δουβίκας και έσωσε τη Θέλτα! (vid)
Έδωσε δικαιώματα η Μίλαν, ατσαλάκωτη η Τζένοα στο «Σαν Σίρο» με ντεμπούτο Παπαδόπουλου (vid)
Ξέφρενο πάρτι στη Φρανκφούρτη η Λεβερκούζεν εν τη απουσία του Τσάμπι Αλόνσο! (vid)
Η Λίβερπουλ καθάρισε σαν (πασχαλινό) αυγό την Τότεναμ! (vid)
Σώζει τα προσχήματα η Τότεναμ στο «Άνφιλντ» με Σον και Ριτσάρλισον (vid)
Μαγική ΓΚΟΛΑΡΑ από τον Έλιοτ και 4-0 η Λίβερπουλ! (vid)
Τέλος η ατυχία και η αστοχία για τον Σαλάχ: Σκόραρε κόντρα στην Τότεναμ! (vid)
Μαγική προσπάθεια από Σαλάχ: Το δοκάρι του στέρησε το γκολ της σεζόν! (vid)
Κιν εναντίον Χάαλαντ «Σαν κακομαθημένο παιδί κάνει…»
Μπαρτσελόνα

Μπαρτσελόνα… κοιμάσαι και δίνεις δικαιώματα – Αδιάφορη και νέα γκέλα (vid)

Η Μπαρτσελόνα έμεινε στο 0-0 για ένα ακόμα ματς στην La Liga, με την Χετάφε να της κόβει βαθμούς. Νιώθει ασφάλεια στο +11 η ομάδα του Τσάβι

H Μπαρτσελόνα δεν τα κατάφερε για δεύτερο συνεχόμενα ματς στην La Liga και έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας κόντρα στην Χετάφε! Κακή επιθετικά για ένα ακόμα ματς η Μπαρτσελόνα, που μένει για τρίτο ματς χωρίς γκολ. Στους 73 βαθμούς και στο +11 από τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Στο πρώτο ημίχρονο η Χετάφε ήταν αυτή που μπήκε πιο δυνατά και στο 5΄ ο Μουνίρ έχασε την πρώτη καλή ευκαιρία, με την κεφαλιά του να καταλήγει λίγα εκατοστά μακριά από το δοκάρι των Μπλαουγκράνα.

Στο 25′ ο Ουνάλ σπατάλησε μια ακόμα ευκαιρία για τους γηπεδούχους, ενώ λίγο αργότερα ο Ραφίνια απείλησε για πρώτη φορά ουσιαστικά την εστία της Χετάφε.

Το 0-0 όμως ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, με την ομάδα του Τσάβι να μην δείχνει ιδιαίτερα επικίνδυνη για μια ακόμα αναμέτρηση…

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπαρτσελόνα προσπάθησε να αιφνιδιάσει τους Μαδριλένους, όμως η αμυντική γραμμή της Χετάφε πήρε άριστα δέκα. Ο χρόνος περνούσε και άγχωνε τους παίκτες του Τσάβι και στο 75΄ο Ραφίνια με ένα εκπληκτικό σουτ λίγο έλειψε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Όσο περνούσαν τα λεπτά αυξανόταν η πίεση στις τάξεις των φιλοξενούμενων που έψαχναν το γκολ της νίκης, όμως η Χετάφε… είχε σε εξαιρετική μέρα τους αμυντικούς της.

Το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος σε ένα ματς που θα ξεχαστεί γρήγορα από όλους στην Μπαρτσελόνα…

Κάνε LIKE στη νέα σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας