Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
To συγκινητικό αντίο του Τιάγκο Σίλβα στην Τσέλσι (vid)
O Μπαένια της Βιγιαρεάλ μας χάρισε την… διπλή σακούλα της σεζόν (vid)
O Κίμιχ… κλείνει το μάτι στα μεγαθήρια της La Liga
Ίντερ: Ο Ιντζάγκι ανανεώνει και βάζει… πλώρη για δυναστεία
H Σίτι κυνηγά την κούπα του πρωταθλητή και μαζί μια μυθική επίδοση στο Νησί
Το αστρονομικό νούμερο που θα απομακρύνει τον Σαλάχ από το Λίβερπουλ
Ρόμα

Είναι βαριά της Ρόμα η φανέλα – Κατάθεση ψυχής και στους «4» η ομάδα του Μουρίνιο (vid)

Η Ρόμα τα βρήκε σκούρα κόντρα στην Φέγενορντ όμως τα ... "μεγάλα" της ονόματα μίλησαν στο τέλος και έτσι οι Ρωμαίοι πανηγύρισαν την πρόκριση για τα ημιτελικά του Europa League!

Η φανέλα της Ρόμα… μίλησε! Οι “τζιαλορόσι” βρέθηκαν μια ανάσα από τον αποκλεισμό, αλλά εν τέλει με ηγέτη τον Ντιμπάλα έστειλαν το ματς στην παράταση, με το τελικό 4-1 να πετά εκτός διοργάνωσης την Φέγενορντ. Στα ημιτελικά οι Ρωμαίοι και πάνε να κατακτήσουν έναν ακόμη ευρωπαϊκό τίτλο.

Η Ρόμα ξεκίνησε δυνατά το ματς και στο 7΄έχασε την πρώτη της τεράστια ευκαιρία με τον Κριστάντε! Οι Ολλανδοί όμως απάντησαν, όμως ο γκολκίπερ των γηπεδούχων δήλωσε παρών.

Στο 32′ ο Ελ Σαραουϊ δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από καλή θέση, ενώ ο Ρουί Πατρίσιο στο 45′ είπε “οχι” για μια ακόμη φορά στον Σιμάνσκι. Το 0-0 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, με την Φέγενορντ να διατηρεί το σκορ πρόκρισης και την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο να…. τρέχει!

Με το “καλημέρα” στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι “τζιαλορόσι” έχασαν την μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς με τον Πελεγκρίνια στο 46′ να στέλνει από πλεονεκτική θέση την μπάλα στο δοκάρι και να κάνει έξαλλο τον Μουρίνιο και τους οπαδούς της Ρόμα.

Στο 60′ όμως η Ρόμα κατάφερε να πάρει το προβάδισμα και να πετύχει το πολυπόθητο γκολ! Ο Σπινατσόλα ευνοήθηκε από τον… χαμό που έγινε στην περιοχή της Φέγενορντ και με ένα όμορφο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0!

Στο 78′ η Ρόμα σημείωσε και δεύτερο γκολ με τον Κριστάντε, όμως ο διαιτητής το ακύρωσε, καθώς είδε φάουλ του Έιμπραχαμ στην αρχή της φάσης. Ο Μουρίνιο είχε πολλά παράπονα από τον ρέφερι για αυτήν του την απόφαση.

Το απόλυτο σοκ για τη Ρόμα, ήρθε μερικά δευτερόλεπτα μετά, όταν ο Ιγκόρ με κεφαλιά έκανε το 1-1! Τραγική αμυντική λειτουργία από την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο, η οποία και το πλήρωσε ακριβά.

Στο 89′ όμως ο Ντιμπάλα με ένα σπουδαίο γκολ έγραψε το 2-1 και έδειξε την κλάση του, στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Η Ρόμα μπήκε με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στην παράταση και ο Ελ Σαραουϊ έκανε το 3-1 στο πρώτο μέρος της παράτασης, εκμεταλλευόμενος την κακή αμυντική λειτουργία της Φέγενορντ, με τους Ρωμαίους να έχουν πλέον σκορ πρόκρισης.

Στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης ο Πελεγκρίνι έκανε το τελικό 4-1 στο 109′ και κλείδωσε την υπόθεση πρόκριση για τους Ρωμαίους!

Κάνε LIKE στη νέα σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας