Ο Μούντρικ ξενέρωσε τους οπαδούς της Τσέλσι: «Μη περιμένε πολλά του χρόνου»!
Η Ρεάλ ελπίζει σε μεγάλη επιστροφή πριν τον τελικό του Champions League!
Le Parisien: Άγριος καυγάς μεταξύ Αλ Κελαϊφί και Μπαπέ, ουρλιαχτά στα αποδυτήρια!
Μπάγερν: Έφαγε ηχηρό άκυρο – Πρέπει να δώσει 100 εκατ. ευρώ για τον στόχο της!
Ο Γκουαρντιόλα μίλησε και είπε: «Νικάμε στο Λονδίνο, αλλιώς η Άρσεναλ θα το πάρει»
Αντσελότι: «Αυτοί οι τρεις παίκτες της Ρεάλ… με τρέλαναν φέτος!»
Ολιμπίκ Λυών

«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)

Η Λυών έκανε μία μεγάλη ανατροπή απέναντι στη Μονακό και έτσι συνεχίζει να ελπίζει στην έξοδο στην Ευρώπη.

Η Λυών φιλοξένησε τη Μονακό για την Ligue 1 και κατάφερε να πάρει μία πολύ μεγάλη νίκη. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να χάνουν, όμως έκαναν την ανατροπή και έτσι διατήρησαν… ζωντανές τις ελάχιστες ελπίδες που έχουν για να αγωνίζονται στην Ευρώπη την επόμενη σεζόν.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον χειρότερο τρόπο για τη Λυών και με τον καλύτερο για τη Μονακό. Πιο συγκεκριμένα, ο Μπαλογκάν έδωσε στον Μπεν Γιεντέρ και αυτός με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 00-1 από το πρώτο λεπτό. Η φάση εξετάστηκε και από το VAR και το γκολ μέτρησε κανονικά. Η Λυών δεν πτοήθηκε από το κακό ξεκίνημα και στα επόμενα λεπτά έψαξε την ισοφάριση. Τελικά, αυτή ήρθε στο 22ο λεπτό. Ο Λακαζέτ πήρε από τον Μπενραχμά και με ένα εύκολο πλασέ σκόραρε και έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι πίεσαν και άλλο και τέσσερα λεπτά μετά ο Μπενραχμά αυτή τη φορά έστειλε αυτός την μπάλα στα δίχτυα και ολοκλήρωσε την ολική ανατροπή, με τον Τολισό να δίνει αυτή τη φορά την ασίστ. Έτσι, η Λυών κατάφερε να πάει μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια. Λυών

Η Λυών πήρε ένα πολύ σημαντικό τρίποντο κόντρα στη Μονακό

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι «κυνήγησαν» για την ισοφάριση και την βρήκαν στο 60ο λεπτό, με τον Μπεν Γιεντέρ να κάνει το 2-2. Όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα μοιράζονταν τον βαθμό της ισοπαλίας, όμως στα τελευταία λεπτά η Λυών κατάφερε να πάρει ξανά το προβάδισμα.

Στο 84ο λεπτό ο Λακαζέτ έδωσε στον Μαλίκ Φοφανά και ο τελευταίος με ένα όμορφο σουτ με το δεξί πόδι έξω από την περιοχή κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και έτσι διαμόρφωσε το τελικό 3-2 της αναμέτρησης. Έτσι, η Μονακό είναι δεύτερη με 58 βαθμούς και η Λυών είναι στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 44 πόντους.