Μπαρτσελόνα: Στοχεύει σε έναν από τους κορυφαίους παίκτες της La Liga!
Φαμπρίτσιο Ρομάνο: Τότε ανακοινώνει η Ρεάλ τον Μπαπέ!
ΕΠΙΣΗΜΟ: Ο Μπαπέ ανακοίνωσε πως φεύγει από την Παρί! (vid)
Ατακάρα Λάτσιο για Μανδά: «Δεν τον περνάς ούτε στο ποδοσφαιράκι» (pic)
Ο Λένο προκαλεί ανοιχτά τη Σίτι: «Στόχος μου να τους σταματήσω!»
O Eλ Κααμπί έδειξε στον Κολό Μουανί πώς νικιέται ο Εμιλιάνο Μαρτίνες! (vids)
Mind games από Αρτέτα: «Στο μυαλό μου είμαστε πρωταθλητές!»
Άλλη μια σημαντική απουσία της Γιουνάιτεντ ενόψει Άρσεναλ!
Ντένις, ο τρομερός: Ο Μπέργκαμπ μεγαλώνει μαζί με τον θρύλο του! (vid)
Το «κοκκαλάκι της νυχτερίδας» η Λεβερκούζεν με 12 γκολ μετά το 90′ να της σώζουν το τομάρι!
Ένα πράγμα φοβάται ο Κλοπ πριν το τελευταίο του ματς με τη Λίβερπουλ!
Copa America: Ηχηρές απουσίες από την αποστολή της Βραζιλίας!
Τα δάκρυα του Ομπαμεγιάνγκ έκαναν πολλούς να «λυγίσουν»! (pic)
Κόσμος

Έβγαλε το… μοιρογνωμόνιο ο Μέσι – Σέρβιρε γκολ και πάει ολοταχώς και για άλλη κούπα (vid)

Άλλη μία βραδιά που ο Λιονέλ Μέσι μάγεψε το ποδοσφαιρικό κοινό των ΗΠΑ.

Με τον Λιονέλ Μέσι στη σύνθεσή της, ποιος να σταματήσει την Ίντερ Μαϊάμι; Η ομάδα του Ντέιβιντ Μπέκαμ βάζει πλώρη για άλλο ένα τρόπαιο. Αυτή τη φορά η Ίντερ προκρίθηκε στον τελικό του US Open αφού επικράτησε χθες βράδυ στα πέναλτι του μαχητικού Σινσινάτι. Πρωταγωνιστής και πάλι ήταν ο Λιονέλ Μέσι με τον Αργεντινό να μη σκοράρει στη κανονική διάρκεια του αγώνα αλλά να προσφέρει και τα δύο γκολ που έστειλαν την ομάδα του στην παράταση.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 18’ με γκολ του Ακόστα, ενώ στο 53’ πήραν αέρα δύο τερμάτων, με τον Βάθκεθ να βρίσκει δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο, δεν τα παράτησαν και με μπροστάρη τον Αργεντινό σούπερ σταρ έκαναν την ολική επαναφορά. Ο Μέσι μοίρασε δύο ασίστ για τον Καμπάνια, μία στο 68’ μέσω εκτέλεσης φάουλ και τη δεύτερη στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με γέμισμα ακριβείας από τα αριστερά με τον συμπαίκτη του να σκοράρει με κεφαλιά και στις δύο περιπτώσεις. Με αποτέλεσμα η αναμέτρηση να πάει στην παράταση. Εκεί ολοκληρώθηκε η ανατροπή, με τον Μαρτίνες να κάνει το 3-2 στο 93’.

Η Σινσινάτι δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα με τον Κούμπο να ισοφαρίζει στο 114’, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να κληθούν να λύσουν τις διαφορές τους στα πέναλτι. Ευστόχησε στο πρώτο ο Μέσι, μοιραίος ο Χάγκλαντ, ο οποίος έχασε το 5ο πέναλτι των γηπεδούχων.