Ρεσιτάλ αστοχίας η Παρί, με βραχεία κεφαλή η Ντόρτμουντ για τελικό! (vids)
Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
Τότεναμ

Tότεναμ και Ποστέκογλου στην κορυφή της Premier League! (vid)

Η Τότεναμε έκανε... την δουλειά της απέναντι στην Μπόρνμουθ και έτσι η ομάδα του Ποστέκογλου πήρε ένα εύκολο τρίποντο.

Η Τότεναμ φιλοξενήθηκε από την Μπόρνμουθ για το Πρωτάθλημα. Οι παίκτες του Άγγελου Ποστέκογλου ήταν καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό και φτάσαμε δίκαια στην νίκη και τους τρεις βαθμούς. Με τα τέρματα των Μάντισον και Κουλουσέφσκι οι «Πετεινοί» επικράτησαν και έφτασαν τους 7 βαθμούς για φέτος. Έτσι, αυτή την στιγμή βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας δύο νίκες και μία ισοπαλία.

Η Τότεναμ ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Μπόρνμουθ και δίκαια πήγε μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία ήρθε στο 15ο λεπτό, όταν ο Μάντισον έκλεψε την μπάλα από το λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα, αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει και με το σουτ του. Ωστόσο, δύο λεπτά μετά, στο 17′, οι «Πετεινοί» προηγήθηκαν με τον Άγγλο μέσο, ο οποίος πλάσαρε όμορφα, μετά την τρομερή κάθετη του Σαρρ. Τότεναμ

Η Τότεναμ άνοιξε από νωρίς το σκορ

Μάλιστα, ο τελευταίος θα μπορούσε να διπλασιάσει και τα τέρματά του στο 22ο λεπτό, αλλά όταν μπήκε στην περιοχή μετά από μία όμορφη κίνηση, νικήθηκε από τον Νέτο. Στην διάρκεια του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να γίνουν πραγματικά απειλητικοί και έτσι η Τότεναμ πήγε μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τα «Σπιρούνια» ήταν ξανά ανώρετα και δεν φοβήθηκαν σε κάποιο σημείο μήπως χάσουν το προβάδισμά τους. Στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Κουλουσέφσκι έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα μετά την ασίστ του Ουντόγκι και έτσι… τελείωσε θεωρητικά τον αγώνα. Πράγματι, μέχρι την λήξη, οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να αλλάξουν κάτι και έτσι ο Ποστέκογλου οδήγησε την Τότεναμ σε ακόμη ένα τρίποντο.

Σίγουρα πολύ καλή αρχή για τον Έλληνα τεχνικό στην πρώτη του μεγάλη ομάδα, ενώ θυμίζουμε πως η Τότεναμ επικράτησε στην προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.