To μεγαλείο της κάθετης του Κρόος φαίνεται σε δύο φωτογραφίες! (pics)
H τρίχα… κάγκελο: Όλη η Ευρώπη υποκλίθηκε στο κορεό της Μπάγερν Μονάχου! (vid)
O Βινίσιους μόλις έκανε το 2-2 τα… έδειξε στον κόσμο της Μπάγερν Μονάχου! (vid)
Μπάγερν- Ρεάλ: Μία Τιτανομαχία που τα είχε όλα εκτός από… νικητή! (vids)
Champions League: Μέσα σε λίγα λεπτά η Μπάγερν κάνει την ανατροπή με Σανέ- Κέιν! (vids)
Champions League: Ο Σανέ θα κάνει καιρό να ξεχάσει πως έχασε αυτό το γκολ κόντρα στον Λούνιν! (vid)
Μίκελ Αρτέτα, 2024
Champions League: Μαγική μπαλιά από Κρόος και ιδανικό τελείωμα από Βινίσιους! (vid)
«Πουτ@ν@ Μπαρτσελόνα» τραγούδαγαν μαζί φίλοι της Ρεάλ και της Μπάγερν! (vid)
Το πήρε απόφαση η Μπαρτσελόνα: Το καλοκαίρι πάει για ΜΕΓΑΛΟ κόλπο- γκρόσο!
Η La Liga εξόντωσε την Ατλέτικο με την ποινή της!
Μπάγερν – Ρεάλ: Οι ενδεκάδες του σούπερ ντέρμπι του Μονάχου! (pics)
Λουίς Ενρίκε: «Στην Παρί όλα είναι πίεση»!
Ιστορικός Χάαλαντ, ο πρώτος ποδοσφαιριστής στο «Clash of Clans»! (pic)
Τεν Χαγκ, Γιουνάιτεντ, Πότερ, Άγιαξ: Οι Άγγλοι πήραν το… μπλέντερ και τα ανακάτεψαν όλα!
Προκριματικά EURO2024

«Πάτησε» την Ελλάδα η Ολλανδία που… πετούσε φωτιές! (vids)

Η Εθνική Ελλάδας δεν κατάφερε να δυσκολέψει την Ολλανδία και έτσι γνώρισε μία μεγάλη ήττα με 3-0. Συνεχίζει να ελπίζει στην πρόκριση η ομάδα του Πογιέτ.

Η Ολλανδία φιλοξένησε την Ελλάδα για τα προκριματικά του Euro 2024. Οι παίκτες του Κούμαν επιβεβαίωσαν από την αρχή πως ήταν το φαβορί της αναμέτρησης και τελικά κατάφεραν να πάρουν εύκολα την νίκη απέναντι στην Εθνική με 3-0.

Η πρώτη ευκαιρία έγινε στο 6ο λεπτό. Ο Τσιμίκας έκανε λάθος και ο Βέρχοστ έκλεψε την μπάλα και δοκίμασε το πόδι του. Η μπάλα κατέληξε κόρνερ, ωστόσο δεν κατάφερε να κερδίσιε κάτι από την στημένη φάση η Ολλανδία. Η Ελλάδα απείλησε για πρώτη φορά στο 14′, με τον Ρότα να σουτάρει μετά την απομάκρυνση του Άκε, αλλά η μπάλα κατέληξε στο… πλάγιο. Μόλις δύο λεπτά μετά, ο Ντε Ρουν άνοιξε το σκορ του αγώνα, καθώς μετά από ένα κόρνερ βρέθηκε μόνος του στην ελληνική περιοχή και έστειλε εύκολα την μπάλα στα δίχτυα.

Ελλάδα

Η Ολλανδία έκανε… ό,τι ήθελε στο γήπεδο

Ο Σίμονς στο 25ο λεπτό έκανε μία υπέροχη ενέργεια και σούταρε από μακριά, με την μπάλα να κοντράρει στα σώματα. Ο Βλαχοδήμος αιφνιδιάστηκε αλλά κατάφερε και έκανε μία τεράστια επέμβαση. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να κυριαρχούν και στο 31′ διπλασίασαν τα τέρματά τους. Ο Ντάμφρις έκανε μία «γλυκιά» σέντρα και βρήκε τον Γκάκπο, τον οποίον είχε… ξεχάσει η άμυνα της Ελλάδας. Έτσι, εύκολα νίκησε τον Έλληνα γκολκίπερ και έκανε το 2-0.

Μόλις πέντε λεπτά αργότερα, ο Ντάμφρις έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στο 39′ έβγαλε και δεύτερη ασίστ, καθώς βρήκε τον ξεμαρκάριστο Βέρχοστ, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-0, σε ακόμη μία φάση που η ελληνική άμυνα αδράνησε. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία της Ελλάδας ήρθε στο 43ο λεπτό. Ο Μπακασέτας εκτέλεσε απεύθειας ένα πλαϊνό φάουλ και ο Φλέκεν έκανε μία μεγάλη και δύσκολη επέμβαση. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, με την Ολλανδία να πηγαίνει μπροστά στα αποδυτήρια με αυτό το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, έπεσε ο ρυθμός του αγώνα. Οι παίκτες του Πογιέτ κράτησαν λίγο περισσότερο την μπάλα στα πόδια τους, ωστόσο δεν κατάφεραν ποτέ να απειλήσουν την Ολλανδία ή να δείξουν πως θα μπορούσαν να διεκδικήσουν κάτι από τον αγώνα. Το δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με το σκορ της αναμέτρησης να μην αλλάζει μέχρι το τέλος του ματς.

Έτσι, η Ολλανδία πήρε μία εύκολη νίκη και σίγουρα ο Πογιέτ θα έχει πολλά να πει στους παίκτες του, ειδικά για την αμυντική τους λειτουργεία στα γκολ των γηπεδούχων.