Αποθέωση και συγκίνηση στην επιστροφή του Σβεν-Γκόραν Έρικσον στην έδρα της Σαμπντόρια! (vid)
Βάζει «λάδι στη φωτιά» ο Νούνιες, διέγραψε φωτογραφίες του με τη Λίβερπουλ στο Instagram! (pic)
Σταράτος ο μάνατζερ του Ρόκε: «Δεν φεύγει δανεικός από την Μπαρτσελόνα, άλλοι μας έδιναν τα διπλά»
Πένθος στο ποδόσφαιρο: Πέθανε ο Σέζαρ Λουίς Μενότι
Ρόμα – Γιουβέντους: Όλα μοιρασμένα στο «Ολίμπικο», κοιτάζουν πίσω τους οι Ρωμαίοι (vid)
Προκριματικά EURO2024

H Σκωτία πάτησε την Κύπρο – Κροατία για… φίλημα απέναντι στην Λετονία! (vids)

Η Κροατία έκανε τρομερή εμφάνιση, η Κύπρος δεν μπόρεσε να προβάλει αντίσταση και το κοινό απόλαυσε θέαμα και γκολ.

Ακόμη μία μέρα γεμάτη θέαμα και γκολ για τα προκριματικά του Euro 2024. Η Πορτογαλία πήρε την νίκη κόντρα στην Σλοβακία, η Ισπανία… διέλυσε την Γεωργία και το κοινό είχε αρκετά ακόμη παιχνίδια να απολαύσει.

Κύπρος – Σκωτία 0-3

Η Κύπρος δεν μπόρεσε να προβάλει καμία αντίσταση στην Σκωτία. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο έκτο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Σκοτ ΜακΤόμινεϊ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μαλ. Μόλις δέκα λεπτά μετά, ο Πόρτεους διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, και στο πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε ο θρίαμος των φιλοξενούμενων με τον ΜακΓκίν να διαμορφώνει το τελικό 0-3 στο 30ο λεπτό. Κροατία

Η Κροατία ήταν… καταιγιστική

Κροατία – Λετονία 5-0

Η Κροατία πήρε μία μεγάλη νίκη, καθώς έκανε… περίπατο απέναντι στην Λετονία. Η βραδιά ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, με τον Πέτκοβιτς να κάνει το 1-0 στο 3′. Δέκα λεπτά μετά, ο Ιβανούσεκ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και ο Πέτκοβιτς σκόραρε ξανά στο 44ο λεπτό για το 3-0. Στην επανάληψη, οι Κράμαριτς και Πάσαλιτς έστειλαν την μπάλα στα δίχτυα στο 68′ και στο 78′ αντίστοιχα και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 5-0.

Τουρκία – Αρμενία 1-1

Η Τουρκία κατάφερε να πάρει έναν πολύτιμο πόντο απέναντι στην Αρμενία. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Ντασιάν στο 49′. Ωστόσο, ο Γιλντιρίν ισοφάρισε στο 88ο λεπτό και έτσι η Τουρκία ανέβασε την διαφορά από την Κροατία και την Αρμενία στους 3 πόντους, αλλά έχει και περισσότερα παιχνίδια.

Βοσνία – Λιχτενστάιν 2-1

Σε ένα ματς με μικρή βαθμολογική σημασία, η Βοσνία κατάφερε να πάρει την νίκη κόντρα στο Λιχτενστάιν και να το κρατήσει στους 0 πόντους. Ο Τζέκο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 3ο λεπτό και το αυτογκόλ του Λούχινγκερ στο 18′ διπλασίασε τα τέρματα της Βοσνίας. Ο Βολφίνγκερ μείωσε στο 21′ αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει το Λιχτενστάιν και έτσι το σκορ έμεινε στο 2-1.

Λουξεμβούργο – Ισλανδία 3-1

Το Λουξεμβούργο πήρε μια πολύτιμη νίκη και έτσι κράτησε το όνειρο της πρόκρισης ζωντανή. Ο Σανό άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό με πέναλτι. Στο πρώτο ημίχρονο δεν μπήκε άλλο γκολ, και το 2-0 έγινε στο 70′ από τον Σάντσες. Ο Χάραλντσον μείωσε στο 88′ αλλά μόλις ένα λεπτό μετά ο Σινανί διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Έτσι, το Λουξεμβούργο έφτασε τους 10 βαθμούς και ισοβαθμεί με την Σλοβακία στην δεύτερη θέση, με την Πορτογαλία να είναι πρώτη με 15.