Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Προκριματικά EURO2024

Οι Φερνάντες, Ρονάλντο και η… παρέα τους συνεχίζουν τον «περίπατο» προς το Euro! (vid)

Η Πορτογαλία πήρε μία εύκολη νίκη απέναντι στην Σλοβακία και έτσι παρέμεινε στην κορυφή του ομίλου της.

Η Σλοβακία φιλοξένησε την Πορτογαλία στο ντέρμπι των δύο πρώτων του ομίλου. Φυσικά, φαβορί ήταν οι φιλοξενούμενοι από την πρώτη στιγμή και το απέδειξαν και στον αγωνιστικό χώρο. Με το γκολ του Μπρούνο Φερνάντες, η Πορτογαλία πήρε την νίκη, τους τρεις βαθμούς και έφτασε τους 15 πόντους, με την Σλοβακία να μένει στους 10.

Η πρώτη φάση ήρθε στα 45 δευτερόλεπτα, με τον Βιτίνια να βρίσκεται κοντά στο ημικύκλιο της περιοχής μόνος του και έτσι δοκίμασε το πόδι του, αλλά η μπάλα κατέληξε αρκετά άουτ. Η Σλοβακία απείλησε για πρώτη φορά στο δέκα με το σουτ του Χαρασλίν, αλλά ο Ντιόγκο Κόστα έδιωξε εύκολα την μπάλα.

Στο 15′ ο Ρονάλντο έκανε την πρώτη του τελική με την μπάλα να περνάει άουτ, ενώ ένα λεπτό μετά ο Μπρούνο Φερνάντες πήρε την μπάλα από τον «CR7» αλλά το σουτ του ήταν σαν… πάσα προς τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Η επόμενη ευκαιρία του αγώνα ήρθε στο 42′, με τον Χαρασλίν να απειλεί ξανά για τους γηπεδούχους. Μέσα από την περιοχή έκανε ένα καλό σουτ, και η μπάλα πέρασε εκατοστά δίπλα από το δοκάρι της Πορτογαλίας. Πορτογαλία

Ο Φερνάντες… καθάρισε για την Πορτογαλία

Μόλις ένα λεπτό μετά, μπήκε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Ο Μπρούνο Φερνάντες μπήκε μέσα στην περιοχή της Σλοβακίας από το πλάι. Ο Πορτογάλος… μαέστρος δεν έκανε σέντρα αλλά αποφάσισε να σουτάρει, κέρδισε τον Ντουμπράβκα και διαμόρφωσε το τελικό 0-1.

Στην επανάληψη, η Πορτογαλία έριξε τους ρυθμούς της, δεν δημιούργησε πολλές ευκαιρίες. Η Σλοβακία δεν μπόρεσε να γίνει πραγματικά απειλητική στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο, και η ομάδα του Ρομπέρτο Μαρτίνες έφτασε εύκολα στο πέμπτο της συνεχόμενο τρίποντο. Έτσι, η Πορτογαλία είναι πρώτη στον όμιλό της για τα προκριματικά του Euro 2024 με 15 βαθμούς και ακολουθεί η Σλοβακία και το Λουξεμβούργο με 10 πόντους.