SPORT: «Με τα λεφτά του Αραούχο η Μπαρτσελόνα αποκτά δύο παιχταράδες»
Μπαρτσελόνα: Ο Βίτορ Ρόκε γίνεται θυσία για την νέα «καψούρα» του Τσάβι
Χρυσό Παπούτσι 2024: Μπροστά από θηρία ο μαγικός Παυλίδης, πίσω μόνο από τον Κέιν (stats)
Να προσέχει ο Ολυμπιακός: Νίκη με ανατροπή για τη Φιορεντίνα! (vid)
Η Ρεάλ… σπάει τους κανόνες της για να κρατήσει τον παικταρά της!
Τσέλσι

Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!

Η Τσέλσι ήρθε ισόπαλη με την Άστον Βίλα και ο Νόνι Μαντουέκε μίλησε για το γκολ που ακυρώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Τσέλσι βρέθηκε να χάνει με 2-0 απέναντι στην Άστον Βίλα, ωστόσο οι «Μπλε» έβγαλαν αντίδραση και ισοφάρισαν ενώ θα μπορούσαν να πάρουν και τη νίκη αλλά ο διαιτητής μετά την παρέμβαση του VAR ακύρωσε το 2-3 στις καθυστερήσεις. Ο Νόνι Μαντουέκε προχώρησε σε δηλώσεις και μίλησε για αυτή την απόφαση.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Νόνι Μαντουέκε:

«Έπρεπε να είχαμε πάρει τρεις βαθμούς; Αναμφίβολα. Πιστεύω ότι το γκολ έπρεπε να μετρήσει; Απολύτως. Δεν υπάρχουν πολλά περισσότερα να προσθέσω επί του θέματος. Πρέπει να παίζουμε καλύτερα κατά διαστήματα στις φάσεις του παιχνιδιού. Έχουμε άφθονη ποιότητα και όταν παίζουμε καλά είμαστε ισάξιοι με κάθε ομάδα. Μαντουέκε

Ο Μαντουέκε μίλησε για το φάουλ στην τελευταία φάση

Το τελευταίο παιχνίδι ήταν τρομερό. Για 70 λεπτά σήμερα η ομάδα ήταν εξαιρετική. Είναι μια διαδικασία. Είμαι περήφανος για την ομάδα σήμερα. Τους κερδίσαμε εδώ και νωρίτερα στη σεζόν. Θέλαμε να έρθουμε εδώ και να κερδίσουμε, αλλά δεν ήταν γραφτό» είπε χαρακτηριστικά. Όλοι όσοι παρακολουθούσαν το παιχνίδι θα νιώσουν απογοητευμένοι. Δύο διαφορετικά πράγματα, ο διαιτητής είπε ότι ήταν φάουλ και ακύρωσε το γκολ και στη συνέχεια πήγε στο VAR για να το επιβεβαιώσει. Ο διαιτητής είναι απίστευτος και είναι γελοίο. Είναι δύσκολο να το δεχτείς, τέτοιου είδους πράγματα στον ημιτελικό (ισοπαλία στο Κύπελλο Αγγλίας με τη Μάντσεστερ Σίτι) πριν από δύο εβδομάδες ήταν χάντμπολ και δεν ήταν πέναλτι, ο διαιτητής δεν το έλεγξε. Είναι οδυνηρό, καθώς έχει βλάψει το αγγλικό ποδόσφαιρο και νομίζω ότι οι παίκτες της Βίλα και οι οπαδοί της δεν κατάλαβαν γιατί ακυρώθηκε το γκολ.

Είπαν ότι ήταν φάουλ και αν δείτε την πρόκληση τι έγινε αν πηγαίνουμε σε κάθε πρόκληση έτσι θα είναι φάουλ και δε θα τελειώσουμε το παιχνίδι με 11 παίκτες. Μπορούμε να μιλήσουμε για την απόδοση ή την απόφαση – βλάπτει το παιχνίδι».