Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
O Κόντε θέλει την μεγάλη επιστροφή στην Τσέλσι!
Μαρτύρησε τον Ζιρού ο προπονητής του: «Φεύγει για MLS»
Προκριματικά EURO2024

Προκριματικά Euro: Η Αγγλία ήταν «φλύαρη» – Η Σουηδία σκόραρε… κατά ριπάς! (vids)

Η Αγγλία δεν μπόρεσε να πάρει την νίκη κόντρα στην Ουκρανία, η Σουηδία έκανε... περίπατο κόντρα στην Εσθονία ενώ Ανδόρα και Λευκορωσία δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα.

Τα προκριματικά για το Euro 2024 συνεχίστηκαν, με τρεις αναμετρήσεις. Η Ουκρανία φιλοξένησε την Αγγλία, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας. Η Εστονία υποδέχθηκε την Σουηδία, με την τελευταία να παίρνει μία εμφατική νίκη, ενώ Ανδόρα και Λευκορωσία ήρθαν ισόπαλες, σε ένα ματς χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Ουκρανία – Αγγλία 1-1

Η Ουκρανία φιλοξένησε την Αγγλία σε μία αναμέτρηση που και οι δύο ομάδες ήθελαν την νίκη. Οι Άγγλοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα αλλά δεν μπόρεσαν να φύγουν με το τρίποντο. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ, με τον Ζιντσένκο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Πίκφορντ στο 26ο λεπτό. Ο Κάιλ Γουόκερ απάντησε λίγο πριν το ημίχρονο (41′) και στην επανάληψη καμία από τις δύο ομάδες δεν βρήκε το… χρυσό γκολ. Έτσι, η Αγγλία είναι πρώτη με 13 βαθμούς (έχει παίξει 5 παιχνίδια), η Ουκρανία δεύτερη με 7 πόντους (έχει παίξει 4 παιχνίδια) και η Ιταλία βρίσκεται στην τρίτη θέση με 3 βαθμούς (έχει παίξει 2 παιχνίδια). Αγγλία

Η Σουηδία έκανε… γλέντι και η Αγγλία δεν βρήκε τον «ήρωα»

Εστονία – Σουηδία 0-4

Η Εστονία φιλοξένησε την Σουηδία, με τις δύο ομάδες να μην έχουν πραγματικές ελπίδες πρόκρισης από τον όμιλό τους. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν την νίκη και τους τρεις βαθμούς, «καθαρίζοντας» τον αγώνα από το πρώτο ημίχρονο. Ο Γιούκερες άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό του ματς, ενώ λίγο μετά, στο 24′, ο Κουλουσέβσκι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 39ο λεπτό και ο Ίσαακ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το 0-3 του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κουέισον έκανε το 4-0 στο 76′ και το τελευταίο γκολ του αγώνα πέτυχε ο Κλάεσον, ο οποίος πέτυχε το 0-5 για την Σουηδία στο 92ο λεπτό. Έτσι, η Σουηδία βρίσκεται στην τρίτη θέση με 6 πόντους και η Εστονία στην τέταρτη με 1 βαθμό. Τελευταίο είναι το Αζερμπαϊτζάν με επίσης 1 πόντο, και στην πρώτη θέση ισοβαθμούς Βέλγιο και Αυστραλία με 10 πόντους.

Ανδόρα – Λευκορωσία 0-0

Ανδόρα και Λευκορωσία αναμετρήθηκαν σε ένα παιχνίδια χωρίς κάποιο βαθμολογικό ενδιαφέρον. Σε ένα ματς χωρίς συγκινήσεις, οι δυο τους μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας, με το σκορ να μένει στο 0-0. Η Λευκορωσία βρίσκεται στην 4η θέση με 4 πόντους και η Ανδόρα πήρε τον δεύτερο βαθμό της, και παραμένει στην τελευταία θέση.