Μπαρτσελόνα: O παίκτης που θα κάνει ευτυχισμένο τον Τσάβι το καλοκαίρι
Rai Sport: Η Νάπολι βρήκε τον ιδανικό προπονητή για την αντεπίθεσή της
Μπαρτσελόνα: Το μελλοντικό της 6αρι έρχεται από τη Masia
Ρεάλ Μαδρίτης: Η «άρρωστη» ντρίπλα του Γκιουλέρ! (vids)
Τότεναμ: Νέο «πλήγμα» ενόψει του ντέρμπι με την Άρσεναλ!
Ο νέος «Βασιλιάς» της Ρεάλ της έδωσε το τρίποντο κόντρα στη Σοσιεδάδ! (vid)
Οριστικό: Νέος προπονητής της Λίβερπουλ ο Σλοτ!
Η Ντόρτμουντ περιμένει με… ανοιχτές αγκάλες τον Γιούργκεν Κλοπ!
Γιουβέντους

Γιουβέντους βρήκες τον… Βλάχοβιτς σου – Ο Σέρβος ξέκανε την Λάτσιο με γκολάρες (vid)

Σπουδαία νίκη για την Γιουβέντους! Οι "μπιανκονέρι" επικράτησαν με 3-1 της Λάτσιο εντός έδρας με μεγάλο πρωταγωνιστή τον σπουδαίο Ντούσαν Βλάχοβιτς!

Σπουδαία νίκη για την Γιουβέντους η οποία και επικράτησε στο Τορίνο με 3-1 της Λάτσιο δείχνοντας πως είναι σε εξαιρετική κατάσταση! Με μεγάλο ηγέτη τον Ντούσαν Βλάχοβιτς η ομάδα του Μαξ Αλέγκρι. Σκόραρε δύο γκολ ο Σέρβος και οι “μπιανκονέρι” βρίσκονται στην κορυφή της Serie A με 10 βαθμούς.

Η Γιουβέντους ήταν αυτή που μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και… κατάφερε να πάρει άμεσα το προβάδισμα! Συγκεκριμένα στο 10′ ο Λοκατέλι βρήκε με ωραία σέντρα τον Ντούσαν Βλάχοβιτς, με τον Σέρβο σούπερ σταρ να κάνει ένα σπουδαίο πλασέ στην κίνηση και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0…

Από την πλευρά της η Λάτσιο προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς και να απαντήσει στο γκολ του Βλάχοβιτς, όμως δεν τα κατάφερε. Αντιθέτως η ομάδα του Αλέγκρι ήταν αυτή που βρήκε και ένα δεύτερο γκολ.

Στο 26′ οι “μπιανκονέρι” έκαναν το 2-0 με μία πανέμορφη ομαδική ενέργεια, με τον Κιέζα να στέλνει με άνεση την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου

Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν άλλη λύση… και έπρεπε να μπουν δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο για να βρουν το γκολ μείωσης που τόσο ζητούσαν. Παρόλα αυτά η Γιουβέντους είχε εξαιρετική αμυντική λειτουργία και δεν άφησαν τους επιθετικούς της Λάτσιο να φτάσουν σε μια τελική ενέργεια.

Τα λεπτά περνούσαν και η Γιουβέντους κρατούσε με σχετική άνεση το υπέρ της προβάδισμα, με τον Αλέγκρι να δείχνει απόλυτα ικανοποιημένος με την εμφάνιση των ποδοσφαιριστών του.

Πάντως η Λάτσιο κατάφερε να κάνει το 2-1 στο στο 64′ με τον Λουίς Αλμπέρτο να μειώνει για τους Ρωμαίους! Η Γιουβέντους όμως κατάφερε να πάρει ξανά προβάδισμα δύο γκολ με τον Βλάχοβιτς στο 67′ να γράφει το τελικό 3-1!