Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Αρχισκόρερ (με συγκάτοικο) ο Παυλίδης στην Eredivisie με ασύλληπτο γκολ! (vid)

«Πάτησε» τη Γιουνάιτεντ η Μπάγερν – Από τριάρες σε τεσσάρα η ομάδα του Τεν Χαγκ! (vids)

Σπουδαία νίκη η Μπάγερν Μονάχου κόντρα στην παραπαίουσα, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 4-3 στην πρεμιέρα του Champions League.

Από δυο σερί ματς που τα έχασε με 3-1 προερχόταν η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ούτε απόψε σήκωσε κεφάλι, μολονότι κατόρθωσε να πετύχει τρία γκολ στην έδρα της Μπάγερν Μονάχου. Η πρωταθλήτρια Γερμανίας τη νίκησε με 4-3 σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου. Το τελικό σκορ πάντως δεν αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα στην «Αλιάνζ Αρίνα». Μιας και οι Βαυαροί θα μπορούσαν να είχαν «καθαρίσει» νωρίτερα ή να πετύχαιναν κι άλλα γκολ ακόμα!

Με αυτή της τη νίκη η ομάδα του Τόμας Τούχελ (σ.σ. ήταν τιμωρημένος σήμερα και δεν βρισκόταν στον πάγκο) πήρε τους πρώτους της τρεις βαθμούς στον πρώτο όμιλο, με το άλλο ματς να λήγει ισόπαλο (2-2 Κοπεγχάγη και Γαλατασαράι)

Η Γιουνάιτεντ ήταν αυτή που έκανε την πρώτη κλασική ευκαιρία. Ο Κρίστιαν Έρικσεν είδε τον Σβεν Ουλράιχ να πραγματοποιεί μεγάλη επέμβαση κρατώντας το μηδέν στη βαυαρική εστία. Αυτό αφύπνισε σταδιακά τους γηπεδούχους οι οποίου ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ με τη… βοήθεια του Αντρέ Ονάνα. Ο Καμερουνέζος τερματοφύλακας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν έχει ξεκινήσει καλά τη σεζόν όντας εξαιρετικά ασταθής. Πράγμα που είδαμε και απόψε, με τον ίδιο να αποτυγχάνει να αποκρούσει το σουτ του Λιρόι Σανέ στο 28ο λεπτό.

Μόλις τέσσερα λεπτά μετά ήρθε το 2-0 για την Μπάγερν Μονάχου. Ο Μουσιάλα έκανε φοβερή ενέργεια δίνοντας ουσιαστικά έτοιμο γκολ στον Σερζ Γκνάμπρι. Ο Γερμανός εξτρέμ νίκησε με το αριστερό τον Ονάνα που έμεινε άναυδος.

Δείτε ξανά το 1-0 του Σανέ και το 2-0 του Γκνάμπρι:

Η ομάδα του Τεν Χαγκ απείλησε νωρίτερα με τον Ράσφορντ στο 23ο λεπτό, αλλά τα δύο γκολ μέσα σε 5 λεπτά, έκαναν την ισορροπία να ανατραπεί υπέρ των Γερμανών. Ωστόσο, απάντησε με τον τρόπο της στη μείωση του σκορ από τον Χέιλουντ στο 49ο λεπτό, ενώ σκόραρε και το τρίτο τέρμα από ένα πέναλτι του Κέιν.

Ο Κασεμίρο με ένα γκολ στο 88ο λεπτό διατήρησε τις ελπίδες της Γιουνάιτεντ, αλλά στο 90+2, ο Τελ «καθάρισε» πρακτικά το ματς, παρά το γεγονός ότι ο Κασεμίρο πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 90+5. Ένα «τρελό» και συνάμα χορταστικό παιχνίδι απολαύσαμε στο Μόναχο. Με τη Γιουνάιτεντ να αγνοεί τη χαρά της νίκης ενάντια στην Μπάγερν από το 2010 και το 3-2 στο «Ολντ Τράφορντ». Βέβαια, τότε το φοβερό γκολ του Ρόμπεν την είχε αποκλείσει από τα ημιτελικά εκείνης της διοργάνωσης…