Σκοράρει εκτός περιοχής ο Ντε Πολ και 1-0 η Ατλέτικο την Μπιλμπάο!
Ο Ονάνα… γκρέμισε όλα όσα έχτισε ο Άντονι! (vid)
Μπάγερν Μονάχου

Η διαστημική Μπάγερν διαλύει με 4αρα στο ημίχρονο την απαρηγόρητη Μπόχουμ (vid)

Με το πόδι πατημένο στο γκάζι οι παίκτες της Μπάγερν Μονάχου σε ακόμη ένα εντός έδρας παιχνίδι!

«Καίει» η Μπάγερν του Τόμας Τούχελ! Οι Βαυαροί έχουν πάρει μπρος και μοιράζουν δεξιά και αριστερά τεσσάρες. Μετά την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η Μπόχουμ είναι το νέο τους… θύμα. Οι φιλοξενούμενοι αδυνατούν να σταματήσουν την ορμή της παρέας του Χάρι Κέιν και ήδη από το πρώτο ημίχρονο βρίσκονται πίσω στο σκορ με 4-0.

Ο χορός των τερμάτων άνοιξε στο 4ο λεπτό της συνάντησης με τον Τσούπο Μότινγκ. Συνέχεια στο σκοράρισμα ανέλαβε ο χαρισματικός Χάρι Κέιν με όμορφο τελείωμα στο 12′. Οι Βαυαροί βρήκαν ακόμη δύο όμορφα τέρματα στο πρώτο 45λεπτο. Ένα με τον Ματίας Ντε Λιχτ στο 29′ και ένα με τον Σανέ στο 38′.