Αίμα και άμμος στο Λονδίνο, 2-2 μέσα σε δευτερόλεπτα (vid)
Άρσεναλ

Ματσάρα στο Λονδίνο! Ο Σάκα κάνει το 2-1 με εύστοχη εκτέλεσηε πέναλτι στο 54' και δευτερόλεπτα μετά η Τότεναμ ισοφαρίζει σε 2-2 με τον Σον.

24.09.2023 | 17:24

Όσο εντυπωσιακά έκλεισε το πρώτο ημίχρονο άλλο τόσο ξεκίνησε το δεύτερο! Η Άρσεναλ στο 54′ πήρε ξανά το προβάδισμα στο σκορ χάρις στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σάκα. Ένα πέναλτι που πήρε η Άρσεναλ μετά από καθαρό χέρι του Ρομέρο. Στο επόμενο λεπτό όμως ήρθε η ισοφάριση από τα «Σπιρούνια». Η Τότεναμ δημιούργησε αμέσως τη φάση με τους ίδιους πρωταγωνιστές όπως και στο πρώτο της τέρμα κόντρα στους «Κανονιέρηδες». Μάντισον και Σον συνεργάστηκαν και ο δεύτερος νίκησε τον Ράγια κάνοντας το 2-2.