Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
O Κόντε θέλει την μεγάλη επιστροφή στην Τσέλσι!
Μαρτύρησε τον Ζιρού ο προπονητής του: «Φεύγει για MLS»
Premier League

Τέλος το αήττητο της Σίτι με… δυο «δαγκωματιές» στο «Μολινό»! (vid)

Την πρώτη της ήττα στη φετινή Premier League υπέστη η Μάντσεστερ Σίτι, με 2-1 από τη Γουλβς εκτός έδρας.

Προβλημάτισε η σημερινή εικόνα της Μάντσεστερ Σίτι στο «Μολινό», από το οποίο είχε να φύγει ηττημένη τρία χρόνια. Από τις 27 Δεκεμβρίου του 2019 δηλαδή και το 3-2. Εκείνη τη χρονιά οι «πολίτες» δεν στέφθηκαν πρωταθλητές, με τη Λίβερπουλ να σηκώνει τον τίτλο. Έκτοτε η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα νικούσε τόσο σε εκείνη την έδρα όσο και στο Μάντσεστερ (σ.σ. έξι σερί νίκες) μέχρι σήμερα όμως. Μιας και οι «λύκοι»… δάγκωσαν την πρωταθλήτρια Αγγλίας με τον πίνακα του σκορ να γράφει 2-1.

Η Σίτι αποδεικνύεται… γήινη και όχι άτρωτη με τη σημερινή της εμφάνιση. Μακριά από τον καλό του εαυτό ο Έρλινγκ Χάαλαντ, δεν έφτανε η γκολάρα του Άλβαρες να «μπουστάρει» τους «πολίτες».

Το 1-0 για τους «λύκους» συνέβη με τη βοήθεια του Ρουμπέν Ντίας ο οποίος άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 13ο λεπτό. Δυο φάσεις στο 28′ και το τριακοστό λεπτό έγιναν από πλευράς Σίτι με τους Άκε και Φόντεν, δίχως αντίκρισμα.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 58′ η Σίτι ισοφάρισε με τρομερό φάουλ του Άλβαρες. Κανένα περιθώριο αντίδρασης του Ζοσέ Σα ο οποίος στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου είπε όχι σε προσπάθειες των Νούνιες και Ντίας. Η Γουλβς έξι λεπτά μετά το 1-1 βρήκε εκ νέου το προβάδισμα με τον Χουάνγκ να τελειώνει τη φάση με ψυχραιμία μέσα στη μικρή περιοχή του Έντερσον.

Το σκορ έμεινε ως το τέλος, με την πρωτοπόρο Σίτι να μένει στους 18 βαθμούς μετά από 7 ματς. Η Άρσεναλ την πλησίασε στον πόντο μετά την τεσσάρα στην έδρα της Μπόρνμουθ, ενώ η Λίβερπουλ (16β.) αν περάσει από την έδρα της Τότεναμ θα ανέβει μόνη πρώτη.