Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
To συγκινητικό αντίο του Τιάγκο Σίλβα στην Τσέλσι (vid)
O Μπαένια της Βιγιαρεάλ μας χάρισε την… διπλή σακούλα της σεζόν (vid)
O Κίμιχ… κλείνει το μάτι στα μεγαθήρια της La Liga
Ίντερ: Ο Ιντζάγκι ανανεώνει και βάζει… πλώρη για δυναστεία
H Σίτι κυνηγά την κούπα του πρωταθλητή και μαζί μια μυθική επίδοση στο Νησί

Νέα ατυχία για Όμπλακ και 1-2 η Φέγενορντ – Ισοφάριση με υπέροχο ψαλιδάκι του Γκριεζμάν! (vids)

Η Φέγενορντ κατάφερε να προηγηθεί για δεύτερη φορά κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης, με την τύχη να γυρνάει ξανά την... πλάτη της στον Γιαν Όμπλακ. Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου, ο Αντουάν Γκριεζμάν ισοφάρισε για ακόμη μία φορά για την ομάδα του.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης αντιμετώπισε την Φέγενορντ στο δεύτερο ματς των ομίλων του Champions League, με έναν αγώνα που ξεκίνησε από νωρίς με… δραματικό τρόπο. Στον προηγούμενο αγώνα, οι Ισπανοί είχαν μοιραστεί τους βαθμούς με τη Λάτσιο, αφήνοντας την νίκη να τους… ξεφύγει λόγω ενός αναπάντεχου γκολ από τον τερματοφύλακα της Λάτσιο. Η Φέγενορντ είχε ξεκινήσει τον ομίλο με νίκη επί της Σέλτικ.

Η Ατλέτικο έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, καθώς στο 7ο λεπτό έγινε το 0-1. Ο Όμπλακ έκανε μία σημαντική απόκρουση, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Ερμόσο και τελικά κατέληξε στην εστία του. Ωστόσο, η Ατλέτικο δεν απογοητεύτηκε. Επέδειξε αντοχή και αντέδρασε γρήγορα, με τον Άλβαρο Μοράτα να εκμεταλλεύεται μία λάθος κίνηση της άμυνας της Φέγενορντ και να σκοράρει με όμορφο πλασέ, φέρνοντας το ματς στα ίσα στο 12ο λεπτό. Γκριεζμάν

Τρομερό ημίχρονο με… τύχη και γκολάρες

Ο αγώνας συνεχίστηκε με αμφίρροπο ρυθμό και τελικά και οι δύο ομάδες κατάφεραν να σκοράρουν ξανά. Στο 33ο λεπτό, ο Χάντσκο βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Όμπλακ μετά από μία όμορφη σέντρα από φάουλ. Τότε εκτέλεσε, με τον Σλοβένο να κάνει ακόμα μία τεράστια επέμβαση. Όμως, ο Χάντσκο πήρε το ριμπάουντ από το σουτ του και έστειλε εύκολα την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

Όλα έδειχναν πως η Φέγενορντ θα πήγαινε μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια, αλλά η Ατλέτικο Μαδρίτης κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Αντουάν Γκριεζμάν. Σε μία φάση διαρκείας, η μπάλα βρέθηκε με ύψος στην περιοχή των φιλοξενούμενων, και ο Γκριεζμάν με ένα πολύ όμορφο ψαλιδάκι σκόραρε για το 2-2.