Ο Ρόις σε ένα συγκινητικό βίντεο εξήγησε γιατί αποχωρεί από την Ντόρτμουντ! (vid)
ΟΡΙΣΤΙΚΟ: Τέλος από την Ντόρτμουντ ο Ρόις το καλοκαίρι!
Τσέλσι: Οι επτά παίκτες που δε θα φορέσουν ξανά τη φανέλα της!
Τζο Κόουλ: «Ο Βιρτς είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Μπέλινγχαμ»!
Η Τσέλσι βρήκε τον αντικαταστάτη του Τιάγκο Σίλβα!
Παρί Σεν Ζερμέν

Ο Μπαπέ… καθάρισε την Μπρεστ, αφού χόρεψε την άμυνα! (vid)

Ο Κιλιάν Μπαπέ... τελείωσε από νωρίς το παιχνίδι της Παρί κόντρα στην Μπρεστ, αφού διαμόρφωσε το 0-2 στο 28ο λεπτό.

Η Παρί Σεν Ζερμέν φιλοξενήθηκε από την Μπρεστ για το Πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι στα πρώτα λεπτά του αγώνα πίεσαν και έδειξαν πως θα εξαντλούσαν κάθε ευκαιρία που είχαν να πάρουν κάποιο αποτέλεσμα. Ωστόσο, η ομάδα του Λουίς Ενρίκε δεν δυσκολεύτηκε να τελειώσει τον αγώνα μέσα σε λίγα λεπτά.

Ο Ζαΐρ Εμερί άνοιξε το σκορ στο στο 17ο λεπτό του αγώνα. Ο Μπαρκολά έκανε μία πολύ όμορφη ενέργεια, έδβσε στον νεαρό συμπαίκτη του, και ο Ζαΐρ Εμερί έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ένα εκπληκτικό σουτ, το οποίο δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο τερματοφύλακα. Μπαπέ

Ο Μπαπέ έκανε το 0-2 και «τελείωσε» το ματς

Λίγα λεπτά μετά, στο 28′, η άμυνα της Παρί έκοψε την επίθεση της Μπρεστ και ο Μπαπέ βρέθηκε με ανοιχτό γήπεδο μπροστά του. Έτρεξε μέχρι την αντίπαλη περιοχή, έπειτα «χόρεψε» την αντίπαλη άμυνα και σούταρε. Η μπάλα κόντρα στο πόδι του Σαρντονέ και κατέληξε στα δίχτυα του Μπίζοτ, ο οποίος δεν πρόλαβε καν να πέσει.