Επικές δικαιολογίες από Τεν Χαγκ μετά την «τεσσάρα» από την Πάλας!
Βράδυ κανονικός… εφιάλτης για τον Κασεμίρο!
Τα νούμερα λένε την αλήθεια: Τα στατιστικά δείχνουν πόσο ΜΕΓΑΛΟ κακό κάνει στη Γιουνάιτεντ ο Τεν Χαγκ!
Η Κρίσταλ Πάλας ξεφτίλισε με «τεσσάρα» το… φάντασμα της Γιουνάιτεντ! (vid)
Η Κρίσταλ Πάλας γελοιοποιεί τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 4-0 και όσο… γράψει! (vids)
Ένα πράγμα έχει στο μυαλό του ο Μίλερ πριν παίξει στο ανακαινισμένο «Μπερναμπέου»
Ο Ολίσε έκανε… πλάκα στην άμυνα της Γιουνάιτεντ και έβαλε απίθανο γκολ! (vid)
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έβγαλε… βρώμα για Γκουαρντιόλα και Μπάγερν!
Ο Έμερι συγκίνησε κάθε οπαδό της Άστον Βίλα με τις δηλώσεις του!
Μπέλιγχαμ: «Στη Ρεάλ Μαδρίτης… τερματίζεις το ποδόσφαιρο! Δεν πάει πιο ψηλά μετά!»
Τέλος εποχής στη Γουέστ Χαμ: Φεύγει ο Μόγες!
Ο Αλόνσο… μίλησε – Η Λεβερκούζεν φουλάρει για το αστέρι της Χιρόνα!
Πέρασαν 40 χρόνια… από το ξύλο του Μαραντόνα – Διέλυσε όλη την Μπιλμπάο ο GOAT (vid)
Γιουνάιτεντ: Οι σταρ της ομάδας αποφάσισαν – Αυτόν θέλουν για προπονητή!
Φαν Ντάικ: «Λίβερπουλ, σε αγαπώ! Στην νέα εποχή, εγώ θα είμαι εδώ…»

Ο Λουίς Ντίαζ έσωσε τη Λίβερπουλ από το υπέρτατο κάζο! (vid)

Με γκολ του Λουίς Ντίαζ η Λίβερπουλ πήρε βαθμό ισοπαλίας στην έδρα της Λούτον (1-1). Ισοπαλία σαν ήττα για τους «κόκκινους».

Ένα ζευγάρι πόντων στον κάλαθο των αχρήστων πέταξε η Λίβερπουλ σήμερα. Η νεοφώτιστη Λούτον πήγε να της κάνει τεράστια ζημιά απόψε, αλλά εν τέλει το ματς έληξε ισόπαλο 1-1. Οι «κόκκινοι» παραμένουν τρίτοι μετά από 11 αγωνιστικές και στο -3 από την προσωρινά πρωτοπόρο, Μάντσεστερ Σίτι (27 βαθμοί).

Μετά τη δύσκολη πρόκριση επί της Μπόρνμουθ μεσοβδόμαδα στο Carabao Cup, η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ δεν πήρε δεύτερο σερί διπλό με την εκτός έδρας φανέλα της. Η Λούτον αποδείχθηκε πολύ σκληρή για να «πεθάνει» πραγματοποιώντας μεστότατη εμφάνιση. Μεγάλο ματς από τον τερματοφύλακα, Καμίνσκι, ο οποίος αρκετές φορές σταμάτησε τους φιλοξενούμενους.

Πάρα πολλές ευκαιρίες χαμένες στο παιχνίδι από πλευράς Λίβερπουλ, 24 στον αριθμό. Κύριος εκφραστής των φάσεων ο Ντάργουιν Νούνιες ο οποίος είχε δοκάρι στο 13ο λεπτό, ενώ νωρίτερα ο Καμίνσκι του στέρησε το γκολ. Ομοίως και με τον Ντιόγκο Ζότα στο 33ο λεπτό.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Ο Λουίς Ντίαζ κράτησε «όρθια» τη Λίβερπουλ στο «Κένιλγουορθ Ρόουντ», «γράφοντας» το τελικό 1-1 στο 90΄+5! Στην επιστροφή του στην ενδεκάδα των «κόκκινων», μετά τη γνωστή περιπέτεια που βιώνει με την οικογένειά του (ελευθερώθηκε η μητέρα του, αλλά ο πατέρας του παραμένει σε ομηρία), ο Κολομβιανός επιθετικός έμελλε να εξελιχθεί σε απόλυτο πρωταγωνιστή της ομάδας του Γιούργκεν Κλοπ.

Πέρασε ως αλλαγή στο 84΄ κι ενώ η Λούτον είχε πάρει το προβάδισμα με τον Ολλανδό, Τσονγκ στο 80΄, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων «έσωσε την παρτίδα» για τους φιλοξενούμενους (αφιέρωσε το γκολ στον πατέρα του), που ωστόσο, δεν θα πρέπει να νιώθουν καθόλου ικανοποιημένοι από τον βαθμό που απέσπασαν.