Μαγική ΓΚΟΛΑΡΑ από τον Έλιοτ και 4-0 η Λίβερπουλ! (vid)
Τέλος η ατυχία και η αστοχία για τον Σαλάχ: Σκόραρε κόντρα στην Τότεναμ! (vid)
Μαγική προσπάθεια από Σαλάχ: Το δοκάρι του στέρησε το γκολ της σεζόν! (vid)
Τέρι χαλάρωσε: «Η δικιά μου Τσέλσι συγκρίνεται εύκολα με τους… αήττητους της Άρσεναλ»
Ο Τούχελ… δίκασε την Μπάγερν: «Έψαχνε εδώ και καιρό νέο προπονητή!»
Τσέλσι: «Άρρωστη» πρόταση για Όσιμεν – Δίνει τρελά χρήματα και δύο αστέρια της!
Μπάγερν Μονάχου

Ο Κέιν οδηγεί την Μπάγερν Μονάχου στους «16» του Champions League! (vids)

Η Μπάγερν Μονάχου δυσκολεύτηκε, είδε την Γαλατά να μειώνει αλλά τελικά κατάφερε να πάρει την νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Η Μπάγερν Μονάχου δεν είχε εύκολο βράδυ κόντρα στην Γαλατάσαραϊ, αλλά με τον εκπληκτικό Χάρι Κέιν κατάφερε να πάρει την νίκη και να προκριθεί στους «16» του Champions League. Για τους φιλοξενούμενους κατάφερε να μειώσει ο Μπακαμπού στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Μπάγερν απείλησε από το τέταρτο λεπτό με τον Χάρι Κέιν να σουτάρει από μακριά και να διώχνει ο Μουσλέρα, ενώ στο 21′ το μακρινό πλασέ του Σανέ πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι. Στο 27′ ο Μουσιάλα δοκίμασε και αυτός το πόδι του από μακριά αλλά είδε την μπάλα να καταλήγει δίπλα στην εστία. Δύο λεπτά μετά, ο Γκορέτσκα έβγαλε σε τετ-α-τετ τον Σανέ, ο οποίος δεν μπόρεσε να κερδίσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Μπάγερν

Η Μπάγερν δυσκολεύτηκε αλλά με τον Κέιν πήρε την νίκη και την πρόκριση

Λίγα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου (41′), οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο 0-1, με τον Νόιερ να κερδίσει τον Ικάρντι, με μία τεράστια επέμβαση, ενώ στην συνέχεια ο συμπαίκτης του Αργεντινού δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε μέχρι το 80′ χωρίς φάσεις, αλλά τότε έγινε… χαμός. Ο Χάρι Κέιν σκόραρε με κεφαλιά από σέντρα σε εκτέλεση φάουλ του Κίμιχ. Στο 85′ διπλασίασε τα τέρματά του, όταν ο Μίλερ βρήκε τον Τελ και αυτός γύρισε στον Άγγλο θρύλο, ο οποίος εύκολα έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Στις καθυστερήσεις (90+3′) ο Μπακαμπού μείωσε με όμορφο τελείωμα μετά την απίστευτη μπαλία του Ολιβέϊρα και διαμόρφωσε το τελικό 1-2, με την τουρκική ομάδα να μην καταφέρνει να βρει το γκολ της ισοφάρισης μέχρι το τέλος. Έτσι, η Μπάγερν Μονάχου «κλείδωσε» την πρώτη θέση στον όμιλό της, με τον Χάρι Κέιν να αποδεικνύει ξανά πως είναι από τους πιο καθοριστικούς παίκτες στον κόσμο αυτή την στιγμή.