Ο Ρόντρι της Ρεάλ Μαδρίτης αγνοεί τη λέξη ήττα (stats)
Ανοίγει ο δρόμος για νέο «κανόνι» στην Άρσεναλ – Στη «μαύρη» λίστα ο επιθετικός της
Μπάγερν Μονάχου: Έκλεισε τον νέο της προπονητή πριν τη σέντρα με τη Ρεάλ
O Κέιν δηλώνει έτοιμος για νίκη της Μπάγερν μέσα στο Μπερναμπέου
Αντσελότι: «Η Μπάγερν έπαιξε το καλύτερό της, εμείς θα το κάνουμε στη Μαδρίτη»
To μεγαλείο της κάθετης του Κρόος φαίνεται σε δύο φωτογραφίες! (pics)
H τρίχα… κάγκελο: Όλη η Ευρώπη υποκλίθηκε στο κορεό της Μπάγερν Μονάχου! (vid)
O Βινίσιους μόλις έκανε το 2-2 τα… έδειξε στον κόσμο της Μπάγερν Μονάχου! (vid)
Μπάγερν- Ρεάλ: Μία Τιτανομαχία που τα είχε όλα εκτός από… νικητή! (vids)
Champions League: Μέσα σε λίγα λεπτά η Μπάγερν κάνει την ανατροπή με Σανέ- Κέιν! (vids)
Champions League: Ο Σανέ θα κάνει καιρό να ξεχάσει πως έχασε αυτό το γκολ κόντρα στον Λούνιν! (vid)
Μίκελ Αρτέτα, 2024
Γιουβέντους

Με τέτοια άμυνα… τύφλα να έχει η επίθεση – Στην κορυφή της Ιταλίας η Γιουβέντους! (vids)

Η Γιουβέντους δυσκολεύτηκε, δεν είχε καλή επιθετική βραδιά αλλά μπόρεσε να κερδίσει την Κάλιαρι και να ανέβει στην πρώτη θέση της Serie A.

Η Γιουβέντους φιλοξένησε την Κάλιαρι για το Πρωτάθλημα. Η «Γηραιά Κυρία» δεν βρέθηκε σε καλό βράδυ αλλά κατάφερε τελικά να πάρει την νίκη και τους τρεις βαθμούς. Έτσι, ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 29 πόντους, με την Ίντερ να είναι στους 28 βαθμούς με ένα ματς λιγότερο.

Η πρώτη ευκαιρία του αγώνα ήταν για την Κάλιαρι, με τον Βιόλα να απειλεί με ένα μακρινό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ (11′). Στο 24ο λεπτό, ο Ντοσέν παραλίγο να σκοράρει από ένα κόρνερ, αλλά η κεφαλιά του πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Σέζνι.

Η Γιουβέντους έχασε την πρώτη της φάση στο 36′, με τον Κιν να γυρνάει στον Καμπιάσο, ο οποίος είχε ελεύθερο πεδίο αλλά έστειλε την μπάλα αρκετά άουτ, από την γραμμή της περιοχής περίπου. Η «Γηραιά Κυριά» απείλησε ξανά στο 43′ με τον ΜακΚένι να πλασάρει απευθείας από ένα γύρισμα αλλά να μην μπορεί να σημαδέψει την εστία των φιλοξενούμενων.

Γιουβέντους

Η Γιουβέντους δυσκολεύτηκε αλλά πήρε τελικά την νίκη

Στην επανάληψη, η Γιουβέντους μπήκε καλύτερα και έδειξε πως θα ψάξει το γκολ. Στο 49′ ο Κιέζα έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι με ένα σουτ εκτός περιοχής, ενώ στο 54ο λεπτό απείλησε ξανά αλλά αυτή την φορά το σουτ του κόντραρε.

Στο 60′ έγινε το 1-0 για την «Γηραιά Κυρία», με τον Μπρέμερ να παίρνει την κεφαλιά από φάουλ του Κόστιτς και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Μάλιστα, δέκα λεπτά μετά και ο Ρουγκανί σκόραρε, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του. Από ένα κόρνερ η μπάλα βρήκε πάνω του, κατέληξε στο δοκάρι και ξαναβρήκε πάνω του για να καταλήξει στα δίχτυα.

Η Κάλιαρι κατάφερε να μπει ξανά στο παιχνίδι, με τον Ντοσέν να μειώνει σε 1-2 με κεφαλιά από το κόρνερ που εκτέλεσε ο Τζάνκτο, ενώ στο 82′ λίγο έλειψε να ισοφαρίσει ξανά με κεφαλιά, αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.