Hala Madrid: «Μεθυσμένος» Αντσελότι, τραγουδούσε τον ύμνο της Ρεάλ! (vid)
ΡΕΑΛ είσαι το ποδόσφαιρο – ΜΥΘΙΚΗ πρόκριση στον τελικό με ήρωα Χοσέλου (vid)
ΑΣΥΛΛΗΠΤΟ γκολ ο Ντέιβις, «πάγωσε» το «Μπερναμπέου»! (vid)
Έτοιμο γκολ στον Ροντρίγκο… αλλά τραγικό τελείωμα του Βραζιλιάνου (vid)
Τσέλσι: Δική της η ταλεντάρα made in Brazil!
Ρεάλ – Μπάγερν: ΜΥΘΙΚΗ επέμβαση Λούνιν σε γυριστό του Κέιν! (vid)
Τεράστια δήλωση Ιμπόρα: «Θα αντάλλαζα ένα Europa για το Conference με τον Ολυμπιακό»
Το ηχηρό «όχι» του Νόιερ στον Βινίσιους – Δεν χάνεται αυτή η ευκαιρία! (vid)
Μεντιλίμπαρ: «Ελπίζω να υπάρξει κι άλλο σημαντικό παιχνίδι»
Ρεάλ – Μπάγερν: Άρρωστη ατμόσφαιρα στο Μπερναμπέου – «Βασίλισσα»… για πάρτη σου (vid)
Conference League: Ξανά στον τελικό η Φιορεντίνα και περιμένει Βίλα ή Ολυμπιακό! (vids)
Αισχροί οπαδοί της Ρεάλ λίγο πριν τον «τελικό» με Μπάγερν – «Μέσι είσαι…π@@ γιος» (vid)
Γιουνάιτεντ: Βρήκε στόπερ από την Ιταλία – Σπάει ρήτρα… με 55 εκατ. ευρώ!
Μπριζ – Φιορεντίνα: Ο Βανάκεν φέρνει τα πάντα στα ίσια! (vid)
Τσέλσι

Τσέλσι – Σίτι: Ο Άντονι Τέιλορ επέστρεψε και κάνει… όργια κόντρα στους «Μπλε»! (pic)

Η Τσέλσι ήρθε ισόπαλη απέναντι στην Μάντσεστερ Σίτι με 4-4 σε ένα εκπληκτικό ματς, με τους «Μπλε» να γίνονται ξανά θύμα των... ορέξεων του Άντονι Τέιλορ.

Η Τσέλσι φιλοξένησε την Μάντσεστερ Σίτι για το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής στην Premier League. Τελικά, οι δύο ομάδες χάρισαν στον κόσμο ένα ματς που θα το θυμάται για πολλά χρόνια, με φάσεις, εντάσεις και οκτώ γκολ. Τόσο οι «Μπλε» όσο και οι «Πολίτες» άξιζαν την νίκη με βάση τις ευκαιρίες τους και η ισοπαλία μοιάζει ως το πιο δίκαιο αποτέλεσμα σε αυτό το καταπληκτικό ματς.

Μπορεί οι 22 ποδοσφαιριστές και οι αλλαγές να προσέφεραν αρκετό θέαμα όμως υπήρχε και μία αρνητική παρουσία στο Στάμφορντ Μπριτζ και δεν ήταν άλλη από τον Άντονι Τέιλορ. Ο διαιτητής είναι γνωστός για τα… όργιά του κατά της Τσέλσι και το μεγάλο ντέρμπι δεν αποτέλεσε εξαίρεση.

Η Μάντσεστερ Σίτι κατάφερε να προηγηθεί στο ματς, με τον Έρλινγκ Χάαλαντ να ανοίγει το σκορ στο 25ο λεπτό από την άσπρη βούλα. Στην φάση υπάρχει στην αρχή επιθετικό φάουλ του Ντόκου, ο οποίος γκρέμισε δύο παίκτες της Τσέλσι με το σώμα και τα πόδια, χωρίς να έχει σκοπό να παίξει ή να παίζει την μπάλα. Στην συνέχεια, ο Χάαλαντ τραβάει τον Κουκουρέγια με… κάθε τρόπο για να βγει μπροστά του, και αφού τα καταφέρνει, πέφτει από το τράβηγμα του αμυντικού. Σε μία φάση με δύο καθαρά επιθετικά φάουλ, λοιπόν, ο Άντονι Τέιλορ και το VAR είδαν πέναλτι υπέρ της ομάδας του Πεπ Γκουαρντιόλα. Τσέλσι

Ο Τέιλορ… έπαιξε ξανά με την Τσέλσι

Το επόμενο παράπονο που μπορεί να έχει η Τσέλσι έχει να κάνει με την… ασυλία στον Κάιλ Γουόκερ. Ο έμπειρος αμυντικός έκανε αρκετά μαρκαρίσματα με τον Τέιλορ να «κλείνει» σε όλα τα μάτια. Αποκορύφωμα το ξεκάθαρο χέρι που έκανε ο Άγγλος μπακ στο 76ο λεπτό, με τον διαιτητή να αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί.

Τέλος, ο Άντονι Τέιλορ έδωσε 8 λεπτά για τις καθυστερήσεις, με τον αγώνα να λήγει μετά το 100′. Στην μεγαλύτερη διάρκεια από το 98΄και μετά η Σίτι είχε την μπάλα στη μεσαία γραμμή και ο Τέιλορ δεν έδειχνε διατεθειμένος να σφυρίξει την λήξη, άλλα την στιγμή που η κατοχή πέρασε στην Τσέλσι, η οποία μπορούσε να βγει στην κόντρα, ο Άγγλος ρέφερι δεν περίμενε ούτε δευτερόλεπτο και έληξε την αναμέτρηση.

Ακόμη, αξίζει να σημειωθεί πως στο δεύτερο γκολ του Έρλινγκ Χάαλαντ υπάρχει υποψία για χέρι του Νορβηγού επιθετικού, με μία ακόμη αμφισβητούμενη φάση να δίνεται υπέρ της Μάντσεστερ Σίτι και κατά της Τσέλσι.