0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)
Κατά πατέρα κατά γιο: Ανανέωσε με τα τσικό της Ρεάλ ο Μαρσέλο τζούνιορ
Κεφαλιά «όνειρο» και προβάδισμα για Τσέλσι κόντρα στην Τότεναμ!
Νάπολι: Οι δύο «Μπλαουγκράνα» που θέλει για να δώσει τον Κβαρατσχέλια!
O Πάλμερ θα μείνει στην ιστορία για το γκολ που έχασε! (vid)
Επιβεβαιώθηκαν τα χειρότερα για τον Γάλλο «βράχο» της Παρί
Ολυμπιακός – Άστον Βίλα: Οι επίσημες ενδεκάδες του ημιτελικού!
Αυτά τα ματς είχε ποντάρει ο Τονάλι και πήγε το μεγαλύτερο ταμείο στην καριέρα του!
Η Ρεάλ Μαδρίτης θέλει να «κλέψει» τον στόχο της Μπαρτσελόνα!
«Το καλύτερο μέρος για να παίξεις ποδόσφαιρο είναι η Άρσεναλ»
Νιούκαστλ: Τότε επιστρέφει ο Τονάλι!
Ο Σαλάχ είναι πιο ξενερωμένος από ποτέ με τη Λίβερπουλ και αυτό… φαίνεται! (pic)
Ο Τεν Χαγκ βλέπει σαν… λουκούμι τον Σάντσο, μετά την τελευταία του εμφάνιση!
Κανείς δε θέλει να αναλάβει την Μπάγερν – Τα τρία «άκυρα» και οι πιθανότητες του Τούχελ
Europa League

Παγωμένος Ολυμπιακός στη Γερμανία, τον διέσυρε η Φράιμπουργκ (vid)

Ο Ολυμπιακός δεν ζεστάθηκε ποτέ στο παγωμένο Φράιμπουργκ και δέχτηκε ξεγυρισμένη πεντάρα...

Τέλος το Europa League για τον οδυνηρό Ολυμπιακό απόψε. Η Φράιμπουργκ τον διέλυσε με 5-0 και εξασφάλισε την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Η ελληνική ομάδα έγινε έρμαιο στις ορέξεις των παικτών του Κρίστιαν Στράιχ, που έμπαιναν στην περιοχή του Πασχαλάκη όποτε και όπως ήθελαν εκθέτοντας την ενδεκάδα των φιλοξενούμενων και τις επιλογές του προπονητή τους και υποχρεώνοντάς τους σε μια από τις βαρύτερες ευρωπαϊκές ήττες τους.

Σπουδαίο ματς για τον Μίχαελ Γκρέγκοριτς, ο οποίος έστησε «πάρτι» στην περιοχή του Πασχαλάκη. Ο 29χρονος Αυστριακός σέντερ φορ έστησε «πάρτι» στην περιοχή του Ολυμπιακού φτάνοντας στο χατ-τρικ σε κάτι παραπάνω από μισή ώρα, καθώς άνοιξε το σκορ στο 3΄, διπλασίασε στο 8΄ κι έγραψε το 3-0 στο 36΄. Το μαρτύριο του πρώτου ημιχρόνου είχε όμως και συνέχεια για τους φιλοξενούμενους, που δέχθηκαν γκολ και από τον δεξιό μπακ της Φράιμπουργκ, Κιλιάν Σιλντιλιά, στο 42′.

Από το 7-0 με τη Γιουβέντους τέσσερα γκολ στο ημίχρονο ο Ολυμπιακός

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Τέσσερα γκολ σε ένα ημίχρονο (ισοφάριση του αρνητικού ρεκόρ της) η πειραϊκή ομάδα είχε να δεχθεί εδώ και 20 χρόνια, από τον αγώνα της 10ης Δεκεμβρίου 2003 στο Τορίνο απέναντι στη Γιουβέντους. Όλα αυτά με την κατοχή της μπάλας 51%-49% για τους Γερμανούς και τις τελικές 9-5, μόνο που από τις πέντε τελικές στο στόχο η Φράιμπουργκ πέτυχε 4 γκολ!

Ο Μαρτίνεθ προσπάθησε να διορθώσει ό,τι μπορούσε, έβαλε τον Ιμπόρα αντί του Αλεξανδρόπουλου στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ενώ στο 50΄ ο Ποντένσε τραυματίστηκε και αποχώρησε με φορείο. Ο Ελ Κααμπί είχε τη μεγάλη ευκαιρία να μειώσει στο 68΄ αλλά καθυστέρησε μπροστά στην εστία και τη σπατάλησε.

Οι γηπεδούχοι εξακολουθούσαν να έχουν τον έλεγχο αλλά δεν είχαν και λόγο να συνεχίσουν στην ίδια ένταση καθώς το ματς είχε ήδη κριθεί. Ακόμα κι έτσι πάντως δεν είπαν όχι σε ένα «δώρο» των αντιπάλων τους και συγκεκριμένα του Έσε, που στην προσπάθειά του να διώξει έστρωσε την μπάλα στον Ντόαν για το τελικό 5-0, στο 77ο λεπτό.

Πλέον, ο Ολυμπιακός θα κυνηγήσει μονάχα το εισιτήριο για το Conference League. Θέλει δυο αποτελέσματα κόντρα στην Μπάτσκα Τόπολα την τελευταία αγωνιστική στο «Γ. Καραϊσκάκης».