Η Ίντερ πήρε το πρωτάθλημα και… χαλάρωσε! (vid)
Ξεκάθαρος ο Τσάβι: «Ας ξεχάσουμε γρήγορα τη φετινή σεζόν που ήταν σκέτη ντροπή»
Δυνάστης της Ρεάλ ο Φλορεντίνο Πέρεθ, ξεπέρασε τον αείμνηστο Σαντιάγο Μπερναμπέου!
«Τάπωσε» τον Ρόι Κιν ο Χάαλαντ με απαξιωτική ατάκα!
Μεγάλη κίνηση από την Μπαρτσελόνα: Υποκλίθηκε στη Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Αλ Νασρ: On fire o Κριστιάνο με το «τέλειο» χατ-τρικ! (vids)
Στη Ρεάλ Μαδρίτης πρώτα γέλασαν με τα χάλια της Μπαρτσελόνα και μετά πανηγύρισαν το πρωτάθλημα! (pic)
Διπλό δώρο* Πάσχα από την Betsson
Με «ντόρτια» στην Μπαρτσελόνα έστεψε πρωταθλήτρια τη Ρεάλ η Χιρόνα και πέρασε στο Champions League! (vid)
Ο Χάαλαντ ΓΛΕΝΤΗΣΕ τη Γουλβς και «βλέπει» το Πρωτάθλημα! (vid)
Χιρόνα – Μπαρτσελόνα: Μαγικός Πόρτου και η Ρεάλ ήδη πανηγυρίζει! (vids)
Στην Premier League η Ίπσουιτς μετά από 22 χρόνια!
Χατ-τρικ στο ημίχρονο από τον Χάαλαντ και «καθαρίζει» η Σίτι τη Γουλβς! (vids)
Και ποιος δεν δάκρυσε με τη χειρονομία του Ρόις στο τέλος! (vids)
Η Ρεάλ νίκησε, αλλά ήδη ετοιμάζεται για Μπάγερν! (vid)
Europa League

Παναθηναϊκός: Τα γκολ, οι ευκαιρίες και η «μυθική» επέμβαση του Μπρινιόλι! (vids)

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές κόντρα στην Βιγιαρεάλ, είδε τις δύο να μετράνε, έχασε αρκετές ευκαιρίες και τελικά γνώρισε την ήττα.

Ο Παναθηναϊκός ήταν… άνοστος στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Βιγιαρεάλ και δέχθηκε δύο γκολ, χωρίς να μπορεί να απειλήσει πραγματικά τους Ισπανούς. Μάλιστα, στο 47′ είδε τον Μοράλες να διαμορφώνει και το 3-0 και όλα έδειχναν πως το ματς είχε τελειώσει.

Το «Τριφύλλι» ανέβασε την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο και άρχισε να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο. Στο 59′ κατάφερε να σκοράρει με κοντινό πλασέ του Αϊτόρ, όμως το γκολ ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ, μετά την παρέμβαση του VAR. Τελικά, στο 66′ ο Ισπανός κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Ιωαννίδης, με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι, αλλά ο Παλάσιος στην συνέχεια την έστειλε στα δίχτυα για το 3-1. Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός σκόραρε αλλά δεν πήρε βαθμούς

Προς το τέλος του αγώνα, στο 81′, έγινε και το 3-2 με τον Ιωαννίδη, ο οποίος σκόραρε μετά την πολύ όμορφη μπαλιά του Βιλενα. Στις καθυστερήσεις, ο Ιωαννίδης προσπάθησε να ισοφαρίσει με προσωπικές ενέργειες αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ενώ ο Μπρινιόλι κράτησε τον Παναθηναϊκό ζωντανό με μία απίστευτη επέμβαση.

Δείτε το 3-0 του Μοράλες, τα γκολ του Παναθηναϊκού και τις χαμένες ευκαιρίες: