Αποθέωση και συγκίνηση στην επιστροφή του Σβεν-Γκόραν Έρικσον στην έδρα της Σαμπντόρια! (vid)
Βάζει «λάδι στη φωτιά» ο Νούνιες, διέγραψε φωτογραφίες του με τη Λίβερπουλ στο Instagram! (pic)
Σταράτος ο μάνατζερ του Ρόκε: «Δεν φεύγει δανεικός από την Μπαρτσελόνα, άλλοι μας έδιναν τα διπλά»
Στην Αγγλία γράφουν για «φλερτ» Μπαρτσελόνα με Νούνιες!
Πένθος στο ποδόσφαιρο: Πέθανε ο Σέζαρ Λουίς Μενότι
Ρόμα – Γιουβέντους: Όλα μοιρασμένα στο «Ολίμπικο», κοιτάζουν πίσω τους οι Ρωμαίοι (vid)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ του Πέλκα από τα 30 μέτρα «χτύπησε» τον Γιαννιώτη! (vid)
Τεράστια νίκη η Άλκμααρ με «clutch» Παυλίδη και όνειρα για Champions League! (vid)
Λάρισα… εμπιστευτικό με Χρήστο Παπαδόπουλο να «οργώνει» την Ιταλία (vid)
Από την Premier League στον Παναθηναϊκό: Έκλεισε Μπάλντοκ το «τριφύλλι»!
«Τορπίλισε» τη Βιγιαρεάλ ο εορτάζων Δουβίκας και έσωσε τη Θέλτα! (vid)
Έδωσε δικαιώματα η Μίλαν, ατσαλάκωτη η Τζένοα στο «Σαν Σίρο» με ντεμπούτο Παπαδόπουλου (vid)
Ξέφρενο πάρτι στη Φρανκφούρτη η Λεβερκούζεν εν τη απουσία του Τσάμπι Αλόνσο! (vid)
Premier League

Μεγάλο χουνέρι της Γουέστ Χαμ μέσα στο σπίτι της Τότεναμ! (vid)

Τεράστιο διπλό με 2-1 για τη Γουέστ Χαμ μέσα στο άντρο της Τότεναμ με ανατροπή!

Η Γουέστ Χαμ όχι μόνο αντέδρασε στο γρήγορο προβάδισμα της Τότεναμ, αλλά κατάφερε στο δεύτερο μέρος να φέρει τα πάνω κάτω με τους Μπόουεν και Γουόρντ-Πράους και να πάρει τεράστια νίκη στο Τότεναμ Στέιντιουμ με 2-1, στο ματς με το οποίο έπεσε η «αυλαία» της 15ης αγωνιστικής της Premier League.

Τα «σφυριά» επέστρεψαν στα «τρίποντα» (5ο στα τελευταία 6 ματς) μετά το 1-1 με την Κρίσταλ Πάλας και βλέπουν ξανά… Ευρώπη, σε αντίθεση με την Τότεναμ που έμεινε για 5ο συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη (4 ήττες και μία ισοπαλία). Τραγικά πράγματα από την ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου η οποία έχει μείνει χωρίς νίκη για πέμπτο σερί παιχνίδι στην Premier League.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Με εκπληκτική κεφαλιά στο 11ο λεπτό ο Κριστιάν Ρομέρο άνοιξε το σκορ για τους «σπερς». Ενέπνεε αέρας αισιοδοξίας στο γήπεδο μέχρις ότου ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγες ανέτρεψε τα πάντα. Αρχής γενομένης από το 1-1 του Μπόουεν στο 52ο λεπτό, η Γουέστ Χαμ ήθελε πάση θυσία το τρίποντο.

Σαν να μην έφτανε αυτό για τους γηπεδούχους, το αδιανόητο γύρισμα του Ουντότζι στον Βικάριο, ανάγκασε τον Ιταλό τερματοφύλακα σε λάθος. Το οποίο εκμεταλλεύτηκσε σε δεύτερο χρόνο ο Γουόρντ-Πράους στο 74′ για να γράψει το τελικό 1-2.

Με αυτή τη νίκη τους τα «σφυριά» έφτασαν στους 24 βαθμούς παραμένοντας στην 9η θέση. Στον αντίποδα, η Τότεναμ δεν ξέφυγε από την 5η θέση και από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τις δυο τους να έχουν από 27 πόντους.