Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
To συγκινητικό αντίο του Τιάγκο Σίλβα στην Τσέλσι (vid)
O Μπαένια της Βιγιαρεάλ μας χάρισε την… διπλή σακούλα της σεζόν (vid)
O Κίμιχ… κλείνει το μάτι στα μεγαθήρια της La Liga
Ίντερ: Ο Ιντζάγκι ανανεώνει και βάζει… πλώρη για δυναστεία
Σεβίλλη

Πάπαλα η Ευρώπη για τη Σεβίλλη – Ούτε στο αγαπημένο της Europa League!

Πήγε για μαλλί και βγήκε κουρεμένη η Σεβίλλη. Με μηδέν νίκες σε έξι αγώνες αποχαιρέτησε την Ευρώπη για φέτος.

Πριν μερικούς μήνες παραλίγο να κατακτήσει το Super Cup στο «Γ. Καραϊσκάκης» κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι. Ακόμα πιο πριν σήκωσε ένα ακόμα Europa League κόντρα στη Ρόμα. Το 2023 όμως θα τελειώσει, με τη Σεβίλλη αποκλεισμένη από την Ευρώπη! Η ήττα από τη Λανς με 2-1 της εκμηδένισε όποια όνειρα είχε για να ξανακάνει πλάνα στο Europa League. Αντ’ αυτού, πανάξια οι Γάλλοι θα παίξουν στη δεύτερη τη τάξει ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Η πολυνίκης του Europa League χρειαζόταν μόνο νίκη στο «Μπολαέρ» για να… κλέψει στην 6η και τελευταία αγωνιστική του Champions League την τρίτη θέση στον 2ο όμιλο και το «εισιτήριο» για τα play off εισόδου στους «16» του Europa League, όμως η Λανς όχι μόνο άντεξε στην πίεση των Ανδαλουσιάνων, αλλά πήρε και τη νίκη με 2-1 και θα συνεχίσει στην Ευρώπη, στέλνοντας τους Ισπανούς… σπίτι τους.

Μετά από ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, η Σεβίλλη, που αγωνίστηκε με πάρα πολλές απουσίες, είχε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο 57′ με το δοκάρι του Αντριάν Πεδρόσα. Οι Γάλλοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 63′ με εύστοχο πέναλτι του Φρανκόφσκι κι έφεραν το ματς στα… μέτρα τους.

Οπισθοχώρησαν, ωστόσο, πολύ κι αυτό έδωσε την ευκαιρία στους Ισπανούς να βγουν μπροστά, να φτάσουν στην ισοφάριση στο 79′ με εύστοχο πέναλτι του Σέρχιο Ράμος και να πιέσουν ως το τέλος. Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων η Λανς έκλεψε την μπάλα κι έφυγε στην κόντρα, ο Φουλζινί δεν λάθεψε στο τετ-α-τετ και η γαλλική ομάδα πήρε τη νίκη με 2-1 και την πρόκριση στα playoffs του Εuropa League.