Πένθος στο ποδόσφαιρο: Πέθανε ο Σέζαρ Λουίς Μενότι
Ρόμα – Γιουβέντους: Όλα μοιρασμένα στο «Ολίμπικο», κοιτάζουν πίσω τους οι Ρωμαίοι (vid)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ του Πέλκα από τα 30 μέτρα «χτύπησε» τον Γιαννιώτη! (vid)
Τεράστια νίκη η Άλκμααρ με «clutch» Παυλίδη και όνειρα για Champions League! (vid)
Λάρισα… εμπιστευτικό με Χρήστο Παπαδόπουλο να «οργώνει» την Ιταλία (vid)
Από την Premier League στον Παναθηναϊκό: Έκλεισε Μπάλντοκ το «τριφύλλι»!
«Τορπίλισε» τη Βιγιαρεάλ ο εορτάζων Δουβίκας και έσωσε τη Θέλτα! (vid)
Έδωσε δικαιώματα η Μίλαν, ατσαλάκωτη η Τζένοα στο «Σαν Σίρο» με ντεμπούτο Παπαδόπουλου (vid)
Ξέφρενο πάρτι στη Φρανκφούρτη η Λεβερκούζεν εν τη απουσία του Τσάμπι Αλόνσο! (vid)
Η Λίβερπουλ καθάρισε σαν (πασχαλινό) αυγό την Τότεναμ! (vid)
Σώζει τα προσχήματα η Τότεναμ στο «Άνφιλντ» με Σον και Ριτσάρλισον (vid)
Μαγική ΓΚΟΛΑΡΑ από τον Έλιοτ και 4-0 η Λίβερπουλ! (vid)
Τέλος η ατυχία και η αστοχία για τον Σαλάχ: Σκόραρε κόντρα στην Τότεναμ! (vid)
Μαγική προσπάθεια από Σαλάχ: Το δοκάρι του στέρησε το γκολ της σεζόν! (vid)
Κιν εναντίον Χάαλαντ «Σαν κακομαθημένο παιδί κάνει…»
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Πρόκριση με… περίπατο η Γιουνάιτεντ και περιμένει να μάθει αντίπαλο! (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δε δυσκολεύτηκε απέναντι στη Γουίκγαν (0-2) και έτσι προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας, όπου και θα αντιμετωπίσει την Κρίσταλ Πάλας ή την Έβερτον.

Η Γουίγκαν φιλοξένησε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για το Κύπελλο, σε ένα παιχνίδι που οι φιλοξενούμενοι ήταν το ξεκάθαρο φαβορί. Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» το επιβεβαίωσαν αυτό και στο γήπεδο, πήραν τη νίκη με 0-2 και έτσι πέρασαν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν στα πρώτα λεπτά την εστία του Ονάνα αλλά χωρίς επιτυχία. Στο 9′ ο Ράσφορντ βρήκε τον Γκαρνάτσο αλλά ο Ισπανός ήταν οφσάιντ, ενώ λίγα λεπτά μετά το σουτ του, μετά τη σέντρα του Μπρούνο Φερνάντες, κατέληξε δίπλα από την εστία της Γουίγκαν.

Στα πρώτα 20 λεπτά και οι δύο ομάδες είχαν διάθεση για επιθετικό ποδόσφαιρο. Τελικά, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 22′. Ο Ντιόγκο Νταλότ πήρε την μπάλα από τον Ράσφορντ και με ένα όμορφο σουτ, λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή, την έστειλε στσα δίχτυα για το 0-1.

Ο Αντίκο προσπάθησε να ισοφαρίσει στο 28ο λεπτό αλλά το σουτ του πέρασε πλάγια από την εστία, ενώ την ίδια κατάληξη είχε και η ευκαιρία του Ράσφορντ στο 32′. Ο Άγγλος απείλησε ξανά στο 36ο λεπτό, αλλά είδε τον Τικλ να πιάνει το σουτ του. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να απειλούν μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, με τους Γκαρνάτσο και ΜακΤόμινεϊ αλλά δεν κατάφεραν να βρουν δεύτερο τέρμα. Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα συνεχίσει την πορεία της στο Κύπελλο της Αγγλίας

Στην επανάληψη η πρώτη απειλή ήταν από τον Σκοτ ΜακΤόμινεϊ αλλά το μακρινό του σουτ στο 51′ πέρασε μακριά από την εστία της Γουίγκαν. Μέχρι το 73′ οι φιλοξενούμενοι ήλεγχαν τον αγώνα και τότε… κλείδωσαν και την αναμέτρηση. Ο Σο έκανε πέναλτι στον Μπρούνο Φερνάντες και ο Πορτογάλος μέσος ανέλαβε και την εκτέλεση, με την οποία διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Μέχρι το τελικό σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι στο σκορ του ματς και έτσι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέρασε στην επόμενη φάση, όπου θα αντιμετωπίσει είτε την Κρίσταλ Πάλας είτε την Έβερτον.