Αντσελότι: «Η Μπάγερν έπαιξε το καλύτερό της, εμείς θα το κάνουμε στη Μαδρίτη»
To μεγαλείο της κάθετης του Κρόος φαίνεται σε δύο φωτογραφίες! (pics)
H τρίχα… κάγκελο: Όλη η Ευρώπη υποκλίθηκε στο κορεό της Μπάγερν Μονάχου! (vid)
O Βινίσιους μόλις έκανε το 2-2 τα… έδειξε στον κόσμο της Μπάγερν Μονάχου! (vid)
Μπάγερν- Ρεάλ: Μία Τιτανομαχία που τα είχε όλα εκτός από… νικητή! (vids)
Champions League: Μέσα σε λίγα λεπτά η Μπάγερν κάνει την ανατροπή με Σανέ- Κέιν! (vids)
Champions League: Ο Σανέ θα κάνει καιρό να ξεχάσει πως έχασε αυτό το γκολ κόντρα στον Λούνιν! (vid)
Μίκελ Αρτέτα, 2024
Champions League: Μαγική μπαλιά από Κρόος και ιδανικό τελείωμα από Βινίσιους! (vid)
«Πουτ@ν@ Μπαρτσελόνα» τραγούδαγαν μαζί φίλοι της Ρεάλ και της Μπάγερν! (vid)
Το πήρε απόφαση η Μπαρτσελόνα: Το καλοκαίρι πάει για ΜΕΓΑΛΟ κόλπο- γκρόσο!
Η La Liga εξόντωσε την Ατλέτικο με την ποινή της!
Μπάγερν – Ρεάλ: Οι ενδεκάδες του σούπερ ντέρμπι του Μονάχου! (pics)
Λουίς Ενρίκε: «Στην Παρί όλα είναι πίεση»!
Ιστορικός Χάαλαντ, ο πρώτος ποδοσφαιριστής στο «Clash of Clans»! (pic)
Bundesliga

Κέρασε… ασπιρίνη η Λεβερκούζεν – Παλάσιος και… τάβλα η Άουγκσμπουργκ (vid)

Έμεινε με την χαρά της γκέλας η Μπάγερν! Η Λεβερκούζεν δεν της έκανε τη χάρη και με δράστη τον Παλάσιος δραπέτευσε από το Άουγκσμπουργκ.

To έψαχνε από την αρχή του αγώνα μέχρι και το τέλος! Η Λεβερκούζεν δεν ήθελε με τίποτα να καταγράψει… γκέλα στην έδρα της Άουγκσμπουργκ και για καλή της τύχη βρήκε τη λύση στα… χασομέρια. Η ομαδάρα του Τσάμπι Αλόνσο πίστεψε στο χρυσό γκολ και το πέτυχε στο 94′ με τον Παλάσιος! Πρώτη νίκη για το 2024 για τις «Ασπιρίνες» και ο πονοκέφαλος της Μπάγερν συνεχίζεται.

Η δράση επέστρεψε στη Γερμανία και η πρωτοπόρος της Bundesliga το μεσημέρι του Σαββάτου είχε μια δύσκολη αποστολή. Απέναντί της βρέθηκε η μαχητική Άουγσκμπουργκ στην αναμέτρηση που διεξήχθη στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος. Η ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο ήθελε να κάνει ποδαρικό στο 2024 με νίκη, ήξερε όμως τις δυσκολίες του αγώνα.

Η Άουγκσμπουργκ είχε σκοπό να ζορίσει ιδιαίτερα τις «Ασπιρίνες» και να τους μπλοκάρει τα μεγάλα της ατού. Εν μέρει το κατάφερε καθώς η Λεβερκούζεν έμεινε στο μηδέν για σχεδόν ολόκληρο το παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν καθολική υπεροχή. Είχαν τη μπάλα στα πόδια τους, δημιουργούν ευκαιρίες όμως καμία από αυτές δε βρήκε τον επιθυμητό στόχο. Η Άουγκσμπουργκ από την άλλη όντας πίσω από τη μπάλα προσπαθούσε να βρει τη στιγμή της στην αντεπίθεση με σκοπό να πληγώσει την Μπάγερ όμως μάταια. Ελάχιστες καλές στιγμές για τους γηπεδούχους. Ημίχρονο στο 0-0!

Στην επανάληψη η πίεση της Μπάγερ Λεβερκούζεν αυξήθηκε! Οι φιλοξενούμενοι έφθασαν την κατοχή της μπάλας κοντά στο 80%. Έβαλαν την αντίπαλό τους στην μεγάλη της περιοχή και σφυροκοπούσαν μέχρι να βρουν τον στόχο. Ο Τσάμπι Αλόνσο από τον πάγκο ανακάτεψε την τράπουλα. Έφερε φρεσκάδα στην ομάδα του και λύσεις. Αν δεν ήταν όμως ο Παλάσιος τίποτα δεν θα απέφερε την νίκη. Ο ταλαντούχος μέσος με ένα δυνατό σουτ εντός της μεγάλης περιοχής άλλαξε τις ισορροπίες στο 94′ και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.