Ξεκάθαρος ο Τσάβι: «Ας ξεχάσουμε γρήγορα τη φετινή σεζόν που ήταν σκέτη ντροπή»
Δυνάστης της Ρεάλ ο Φλορεντίνο Πέρεθ, ξεπέρασε τον αείμνηστο Σαντιάγο Μπερναμπέου!
«Τάπωσε» τον Ρόι Κιν ο Χάαλαντ με απαξιωτική ατάκα!
Μεγάλη κίνηση από την Μπαρτσελόνα: Υποκλίθηκε στη Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Αλ Νασρ: On fire o Κριστιάνο με το «τέλειο» χατ-τρικ! (vids)
Στη Ρεάλ Μαδρίτης πρώτα γέλασαν με τα χάλια της Μπαρτσελόνα και μετά πανηγύρισαν το πρωτάθλημα! (pic)
Διπλό δώρο* Πάσχα από την Betsson
Με «ντόρτια» στην Μπαρτσελόνα έστεψε πρωταθλήτρια τη Ρεάλ η Χιρόνα και πέρασε στο Champions League! (vid)
Ο Χάαλαντ ΓΛΕΝΤΗΣΕ τη Γουλβς και «βλέπει» το Πρωτάθλημα! (vid)
Χιρόνα – Μπαρτσελόνα: Μαγικός Πόρτου και η Ρεάλ ήδη πανηγυρίζει! (vids)
Στην Premier League η Ίπσουιτς μετά από 22 χρόνια!
Χατ-τρικ στο ημίχρονο από τον Χάαλαντ και «καθαρίζει» η Σίτι τη Γουλβς! (vids)
Και ποιος δεν δάκρυσε με τη χειρονομία του Ρόις στο τέλος! (vids)
Η Ρεάλ νίκησε, αλλά ήδη ετοιμάζεται για Μπάγερν! (vid)
Ακόμη μία στιγμή μαγείας από τη Ρεάλ Μαδρίτης και τον Ντίας! (vid)
Παρί Σεν Ζερμέν

Παρί Σεν Ζερμέν: Σκοράρει με το… καλημέρα ο Κιλιάν Μπαπέ! (vid)

Η Παρί Σεν Ζερμέν είδε για ακόμη μία φορά τον Κιλιάν Μπαπέ να της δίνει το προβάδισμα.

Η Παρί Σεν Ζερμέν για ακόμη μία φορά φαίνεται πως θα κατακτήσει με άνεση το Πρωτάθλημα στη Γαλλία. Την ίδια ώρα, στο Champions League αναμένεται να μη δυσκολευτεί κόντρα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ. Ωστόσο, η ομάδα του Λουίς Ενρίκε επιθυμεί να κατακτήσει και το Κύπελλο φυσικά.

Οι Παριζιάνοι αντιμετώπισαν εκτός έδρας την Ορλεάνς για το Κύπελλο και κατάφεραν από νωρίς να κυριαρχήσουν στον αγωνιστικό χώρο. Από τα πρώτα λεπτά, οι παίκτες της Παρί Σεν Ζερμέν έλεγχαν το παιχνίδι και τελικά κατάφεραν να προηγηθούν στο 16ο λεπτό του ματς. Μπαπέ

Η Παρί Σεν Ζερμέν προηγήθηκε στο παιχνίδι με τον Κιλιάν Μπαπέ

Σε μία φάση διαρκείας, η μπάλα τελικά κατέληξε στον Κιλιάν Μπαπέ, ο οποίος ήταν μόνος του στην αντίπαλη περιοχή. Ο Γάλλος σταρ δε δυσκολεύτηκε από μικρή απόσταση να τη στείλει στα αντίπαλα δίχτυα και να κάνει το 0-1 για την ομάδα του. Αξίζει να σημειωθεί πως μετά το γκολ, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισορροπήσουν κάπως το παιχνίδι και να απειλήσουν την Παρί.

Ωστόσο, μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν, με τους Μπαπέ και την… παρέα του να πηγαίνουν μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια.