Η Άρσεναλ ξεδίπλωσε την τέλεια αντεπίθεση και ο Σάκα έκανε το 2-0! (vid)
Με… κανονιά από την Τότεναμ έκανε το 1-0 η Άρσεναλ! (vid)
Υποκλιθείτε στην πρωταθλήτρια Ίντερ – Έκανε πλάκα και στην Τορίνο (vid)
Πω, πω ένας Τσαλχάνογλου – Μια γκολάρα και… ΧΑΜΟΣ στο Μιλάνο! (vid)
Ανατροπή από Τσάβι – «Θέλω να μείνουν και οι δύο στην Μπαρτσελόνα»
Να τοι οι ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ – Πάρτι και ανατριχίλα στην είσοδο της Ίντερ (vid)
Γράφτηκε ιστορία – Τρεις γυναίκες διαιτητές στο ματς της πρωταθλήτριας Ίντερ (vid)
Κράουτς… βούλωσες στόματα: «Υπερτιμημένος ο Κλοπ; Δείτε που ήταν πριν η Λίβερπουλ»
Ξέσπασμα Κάραγκερ: «Για αυτό τσακώθηκαν Σαλάχ και Κλοπ! Είστε θρύλοι της Λίβερπουλ…»
O Χάρι Κέιν υπόσχεται γκολ… με το τσουβάλι κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης
Λεβερκούζεν και Αλόνσο «ζαχαρώνουν» τον αρχηγό της «Βασίλισσας»
O Σλοτ «τρέχει» να σώσει τη Λίβερπουλ από μια ακόμη ηχηρή αποχώρηση
O εκρηκτικός Ίσακ έκανε… θρύψαλα την πρωτιά του Ζλάταν στο Νησί (stats)
Ματσάρα από τον Μέσι – Καθάρισε με… 4αρα η Ίντερ Μαϊάμι (vid)
Ισπανία

Η Μαγιόρκα απέκλεισε την μαχητική Χιρόνα από το Κύπελλο! (vids)

Η πορεία της Χιρόνα στο Κύπελλο ολοκληρώθηκε στα προημιτελικά, αφού η Μαγιόρκα πήρε τη νίκη με 3-2 και την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Η Χιρόνα στην La Liga κάνει μία εκπληκτική πορεία και μάχεται με τη Ρεάλ Μαδρίτης για την πρώτη θέση στον βαθμολογικό πίνακα. Ωστόσο, η πορεία της στο Κύπελλο τελείωσε στα προημιτελικά, αφού η Μαγιόρκα έκανε ένα… τέλειο πρώτο ημίχρονο και τελικά πήρε τη νίκη και την πρόκριση με 3-2.

Η Μαγιόρκα προσπάθησε να απειλήσει από το πρώτο κιόλας λεπτό με τον Ντάνιελ Ροντρίγκες αλλά το σουτ του βρήκε στα σώματα. Η Χιρόνα απάντησε στο 2′ με τον Στούανι αλλά ο τερματοφύλακας έπιασε την εκτέλεσή του. Στα πρώτα λεπτά η Μαγιόρκα είχε τη κατοχή της μπάλας και από νωρίς έδειξε πως έψαχνε ένα γρήγορο γκολ. Στο 8ο λεπτό είχε νέα ευκαιρία με τον Λάριν, ενώ στο 11′ ο Σάντσες με το κεφάλι δεν κατάφερε να βρει την εστία της Χιρόνα.

Τελικά, το σκορ άνοιξε στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Ροντρίγκες βγήκε στην αντεπίθεση και στην κατάλληλη στιγμή έδωσε την μπάλα στον Λάριν. Ο τελευταίος δε δυσκολεύτηκε να τη σπρώξει στα δίχτυα και να κάνει το 1-0. Μόλις επτά λεπτά μετά, ο Πρατς έκανε ένα εκπληκτικό σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής και δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Χουάν Κάρλος, διπλασιάζοντας έτσι τα τέρματα της ομάδας του. Μάλιστα, στο 35′ ο Πρατς πέτυχε και δεύτερο τέρμα, αφού ευστόχησε από την άσπρη βούλα. Έτσι, η Μαγιόρκα πήγε μπροστά στο σκορ με 3-0 στα αποδυτήρια. Χιρόνα

Η Χιρόνα το πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε κόντρα στη Μαγιόρκα

Στην επανάληψη άλλαξα οι ισορροπίες στο 67′ όταν ο Ράιλο αποβλήθηκε με δύο κίτρινες κάρτες. Ο Στουανί ευστόχησε σε πέναλτι και μείωσε σε 3-1. Όλα έδειχναν πως ο αγώνας θα τελείωνε με αυτό το σκορ αλλά στο 90+6′ ο Σάβιο κατάφερε να κάνει το 3-2 και να βάλει… φωτιά στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Τελικά, η Χιρόνα δεν κατάφερε να κάνει ακόμη ένα… θαύμα και να ισοφαρίσεις και έτσι η Μαγιόρκα προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου με το ματς να λήγει με το σκορ στο 3-2.