Λεβαντόφσκι και Γιαμάλ «παγώνουν» το Σαν Μαμές κάνοντας την ανατροπή (vid)
Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα ανατρέπει την εις βάρος της κατάσταση και με δύο τέρματα σε έξι λεπτά προηγείται αυτή την ώρα της Αθλέτικ Μπιλμπάο με 2-1.

24.01.2024 | 23:12

Ματσάρα στο Σαν Μαμές! Αντίδραση από εκεί που δεν το περιμέναμε από την Μπαρτσελόνα. Η Αθλέτικ Μπιλμπάο είχε το προβάδισμα και τα ηνία του αγώνα, η ομάδα του Τσάβι όμως ξέσπασε και μέσα σε έξι λεπτά ανατρέπει τα δεδομένα. Στο 26′ ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι με τυχερό τρόπο ισοφάρισε το παιχνίδι.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Έξι λεπτά μετά ήταν η σειρά του Λαμίν Γιαμάλ να βάλει τη σφραγίδα του στον αγώνα. Ο πιτσιρικάς των «μπλαουγκράνα» θύμισε Μέσι. Πήρε τη μπάλα, κουβάλησε αρκετά μέτρα, πλαγιοκόπησε και την κατάλληλη στιγμή και δυνατό σουτ έκανε το 2-1 φέρνοντας… τούμπα τη κατάσταση.