Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Η μάχη των «Κέρβερων» (vid)
Εδώ να μείνεις: Η Ρεάλ Μαδρίτης αποφάσισε την παραμονή του Μόντριτς
Επική «σακούλα» του Σάντσο, αλλά ο Φούλκρουγκ έστειλε την μπάλα στα… πουλιά! (vid)
Ρεσιτάλ αστοχίας η Παρί, με βραχεία κεφαλή η Ντόρτμουντ για τελικό! (vids)
Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Φοβερή και τρομερή πρόταση για τον Φαν Ντάικ από τη Σαουδική Αραβία!
Τότεναμ

«Βροχή» από γκολ και τελικά… χαμόγελα για την Τότεναμ! (vids)

Η Τότεναμ βρέθηκε πίσω στο σκορ, δυσκολεύτηκε αλλά τελικά πήρε τη νίκη και το τρίποντο (3-2) απέναντι στη μαχητική Μπρέντφορντ.

Η Τότεναμ φιλοξένησε την Μπρέντφορντ σε ένα παιχνίδι που θεωρούταν το φαβορί. Η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου τα βρήκε σκούρα αλλά τελικά κατάφερε να επικρατήσει απέναντι στους φιλοξενούμενους και πήρε ένα αρκετά σημαντικό τρίποντο για τη συνέχεια της Premier League.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με αρκετά φάουλ και από τις δύο ομάδες, που από νωρίς έδειξαν πως θα παίξουν δυναμικά. Στο 10ο λεπτό ο Μάντισον απέιλησε με το δεξί αλλά η μπάλα πήγε μακριά από την εστία ενώ πέντε λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ. Ο Ουντόγκι έκανε ένα μεγάλο λάθος στη μεσαία γραμμή, η Μπρέντφορντ έφυγε στην αντεπίθεση και τελικά ο Μοπάι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Ο Ουντόγκι στο 19′ προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά η προσπάθειά του βρήκε στα σώματα ενώ στο 24ο λεπτό το σουτ του Ριτσάρλισον εκτός περιοχής κατέληξε άουτ. Οι δύο ομάδες έχασαν μερικές ακόμη ευκαιρίες, με την Μπρέντοφορντ να πηγαίνει τελικά μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια. Τότεναμ

Χαμός και… τρίποντο για την Τότεναμ στην επανάληψη

Η Τότεναμ ισοφάρισε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι έφυγαν μπροστά με τον Ουντόγκι, αυτός άλλαξε με τον συμπαίκτη του και τελικά σκόραρε για το 1-1 στο 48′. Ένα λεπτό μετά, ο Τζόνσον κατάφερε να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του και να ολοκληρώσει την ανατροπή, με τους «Πετεινούς» να βγαίνουν στην κόντρα και τον Βέρνερ να δίνει την ασίστ στην κενή εστία. Στο 55΄ ο Ριτσάρλισον έδωσε και διπλό προβάδισμα στην Τότεναμ, αφού η μπάλα μετά το σουτ του Μάντισον κατέληξε πάνω του και εύκολα την έστειλε στα δίχτυα.

Η Μπρέντφορντ κατάφερε να ξαναμπεί στον αγώνα, αφού μετά από ένα νέο τραγικό λάθος της άμυνας, ο Ιβάν Τόνεϊ βρέθηκε μόνος του απέναντι στον Βικάριο και δε δυσκολεύτηκε να μειώσε σε 3-2 για τους φιλοξενούμενους. Η Τότεναμ κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα μέχρι το τέλος του αγώνα και τελικά πήρε το τρίποντο.