Η διαιτησία στέρησε από την Τσέλσι την επική ανατροπή κόντρα στην Άστον Βίλα! (vid)
Σκοράρει εκτός περιοχής ο Ντε Πολ και 1-0 η Ατλέτικο την Μπιλμπάο!
Δεν χάνει ούτε με…. αίτηση η Λεβερκούζεν! Γλύτωσε και από τη Στουτγκάρδη! (vid)
Ο πάγκος της Ρεάλ θυμίζει… ουρανό με τόσα «αστέρια»! (pic)
Ο Σπορτιέλο κατέβασε ρολά και έκανε την επέμβαση της σεζόν στην Ιταλία! (vid)

Στο χείλος της καταστροφής, ο Γκάλαχερ δίνει στην Τσέλσι το φιλί της ζωής! (vid)

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Κόνορ Γκάλαχερ, η Τσέλσι πήρε διπλό στο «Σέλχαρστ Παρκ» επί της Κρίσταλ Πάλας με 3-1.

Νίκη μετά από έναν μήνα για την Τσέλσι την οποία ο Μαουρίσιο Ποτσετίνο την ήθελε όσο τίποτε. Με MVP τον Κόνορ Γκάλαχερ οι μπλε κατέβηκαν στο Νότιο Λονδίνο για να νικήσουν με 3-1 την Κρίσταλ Πάλας. Η γηπεδούχος ομάδα μάλιστα ευτύχησε να προηγηθεί, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα μέχρι το τελικό σφύριγμα του Μάικλ Όλιβερ. Η Τσέλσι ανέβηκε στους 34 βαθμούς ούσα 10η αφήνοντας πίσω της τις δυο σερί ήττες στο πρωτάθλημα. Είχε να νικήσει από τις 13 Γενάρη και το 1-0 επί της Φούλαμ στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Ο 24χρονος Άγγλος μέσος σκόραρε σε δεύτερο διαδοχικό ματς με την φανέλα της Τσέλσι, αυτή την φορά πετυχαίνοντας δύο γκολ στο πρωτάθλημα (πρώτη στις 7/02 στη νίκη-πρόκριση των “μπλε” στο Κύπελλο επί της Άστον Βίλα με 3-1), οδηγώντας την ομάδα του στην ανατροπή.

Η Τσέλσι ανέβασε το σερί της απέναντι στην Πάλας στις 14 σερί νίκες σε όλες τις διοργανώσεις προκαλώντας ακόμη μεγαλύτερη αβεβαιότητα στο μέλλον του Ρόι Χόντσον στον πάγκο των γηπεδούχων, οι οποίοι σε 13ο συνεχόμενο ματς της Premier League απέτυχαν να διατηρήσουν ανέπαφη την εστία τους, παρότι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με την απίθανη γκολάρα του Λέρμα στο 30΄.

Ο Γκάλαχερ με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος έφερε τους «μπλε» σε «θέση οδηγού» και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Έντσο Φερνάντες «υπέγραψε» το «διπλό» της Τσέλσι. Παρότι ο πρώτος έχει φορέσει τη φανέλα της Πάλας ως δανεικός από την Τσέλσι το 2021, πανηγύρισε έξαλλα τα τέρματά του, τα οποία ήταν και τα πρώτα για φέτος στο πρωτάθλημα. Δείγμα του πόσο πολύ ζει κάθε στιγμή του με την εμφάνιση των μπλε του Λονδίνου!