Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
To συγκινητικό αντίο του Τιάγκο Σίλβα στην Τσέλσι (vid)
O Μπαένια της Βιγιαρεάλ μας χάρισε την… διπλή σακούλα της σεζόν (vid)
O Κίμιχ… κλείνει το μάτι στα μεγαθήρια της La Liga
Ίντερ: Ο Ιντζάγκι ανανεώνει και βάζει… πλώρη για δυναστεία
H Σίτι κυνηγά την κούπα του πρωταθλητή και μαζί μια μυθική επίδοση στο Νησί
Ίντερ

Πετάει… φωτιές η Ίντερ – «Τρίμπαλο» στη Σαλερνιτάνα από το ημίχρονο! (vids)

Η Ίντερ ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στη Σαλερνιτάνα και δε δυσκολεύτηκε να... κλειδώσει τη νίκη.

Η Ίντερ φιλοξένησε τη Σαλερνιτάνα, με την ομάδα του Ιντζάγκι να είναι το απόλυτο φαβορί της αναμέτρησης της Serie A. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και από το πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να… τελείωσουν το παιχνίδι.

Ήδη από το πρώτο τέταρτο θα μπορούσε να είχε βρει ένα ή και δύο γκολ, αλλά τελικά δεν άργησε να ανοίξει το σκορ. Στο 17ο λεπτό, ο Αουγκούστο γύρισε την μπάλα στον Τουράμ και αυτός με ένα όμορφο πλασέ την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0. Ίντερ

Η Ίντερ… καθάρισε εύκολα τη Σαλερνιτάνα

Μόλις δύο λεπτά μετά, ο Αουγκούστο ξανά εκτέλεσε ένα πλάγιο με στόχο τον Λαουτάρο Μαρτίνες. Ο Αργεντινός επιθετικός κοντρόλαρε την μπάλα και σκόραρε με ένα σουτ που δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Οτσόα για να αντιδράσει.

Μάλιστα, στο 40′ ο Ντάμφρις εκμεταλλεύτηκε την κακή επέμβαση του αντίπαλου τερματοφύλακα στο σουτ του Μπαρέλα και στην κενή εστία δε δυσκολεύτηκε να διαμορφώσει το 3-0 του πρώτο ημιχρόνου για την Ίντερ.