Κεφαλιά -κανονιά του Χάβερτς και 3-0 η Άρσεναλ! (vid)
Η Άρσεναλ ξεδίπλωσε την τέλεια αντεπίθεση και ο Σάκα έκανε το 2-0! (vid)
Με… κανονιά από την Τότεναμ έκανε το 1-0 η Άρσεναλ! (vid)
Υποκλιθείτε στην πρωταθλήτρια Ίντερ – Έκανε πλάκα και στην Τορίνο (vid)
Πω, πω ένας Τσαλχάνογλου – Μια γκολάρα και… ΧΑΜΟΣ στο Μιλάνο! (vid)
Ανατροπή από Τσάβι – «Θέλω να μείνουν και οι δύο στην Μπαρτσελόνα»
Να τοι οι ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ – Πάρτι και ανατριχίλα στην είσοδο της Ίντερ (vid)
Γράφτηκε ιστορία – Τρεις γυναίκες διαιτητές στο ματς της πρωταθλήτριας Ίντερ (vid)
Κράουτς… βούλωσες στόματα: «Υπερτιμημένος ο Κλοπ; Δείτε που ήταν πριν η Λίβερπουλ»
Ξέσπασμα Κάραγκερ: «Για αυτό τσακώθηκαν Σαλάχ και Κλοπ! Είστε θρύλοι της Λίβερπουλ…»
O Χάρι Κέιν υπόσχεται γκολ… με το τσουβάλι κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης
Λεβερκούζεν και Αλόνσο «ζαχαρώνουν» τον αρχηγό της «Βασίλισσας»
O Σλοτ «τρέχει» να σώσει τη Λίβερπουλ από μια ακόμη ηχηρή αποχώρηση
Champions League

Στο «ρελαντί» η Σίτι και τώρα… Λίβερπουλ (vid)

Χωρίς να αγχωθεί καθόλου, η Μάντσεστερ Σίτι έκανε το καθήκον της και στη ρεβάνς με την Κοπεγχάγη (3-1, συνολικό σκορ 6-2).

Πάνω-κάτω περιμέναμε μια Μάντσεστερ Σίτι κυριαρχική απέναντι στην σαφέστατα υποδεέστερη, Κοπεγχάγη. Οι Δανοί πάλεψαν όσο τους αναλογούσε και παραπάνω θα λέγαμε. Όμως, υπέστησαν ήττα με ίδιο σκορ σε σχέση με το πρώτο ματς στην έδρα τους (3-1). Το σκορ αυτό διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο κιόλας, με τους γηπεδούχους αφού έκαναν τη δουλειά τους, να συντηρούν τις δυνάμεις τους. Διότι την Κυριακή 10/3 έχουν ταξίδι στο «Άνφιλντ» για ντέρμπι κορυφής με τη Λίβερπουλ.

Κρατώντας στον πάγκο του Ακε, Μπερνάρντο Σίλβα, Στόουνς, Ντε Μπρόινε, Φόντεν, Γουόκερ και Γουάιτ, ο Πεπ Γκουαρντιόλα είδε την ομάδα του να «κλειδώνει» την πρόκριση πριν συμπληρωθούν τα πρώτα 10 λεπτά με τα γκολ των Ακάνζι και Άλβαρες (5 γκολ σε ισάριθμες συμμετοχές στην εφετινή διοργάνωση).

Ο Ελιουνούσι μείωσε σε 2-1 στο 29΄, ωστόσο, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Χάαλαντ σκόραρε με αριστερό σουτ (7ο γκολ σε 8 συμμετοχές) φτάνοντας τα 41 τέρματα στο Champions League, τα περισσότερα από κάθε άλλο παίκτη στον θεσμό μετά το ντεμπούτο του το Σεπτέμβριο του 2019. Κάπως έτσι, η πορεία της Κοπεγχάγης σταμάτησε εδώ και της αξίζουν πολλά συγχαρητήρια. Καθώς μην ξεχνάμε ότι στον όμιλό της τερμάτισε πάνω από Γαλατασαράι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.