Σκοράρει εκτός περιοχής ο Ντε Πολ και 1-0 η Ατλέτικο την Μπιλμπάο!
Ο Ναδάλ «ένωσε» Ζιντάν και Βινίσιους! (vid)
Ο Ονάνα… γκρέμισε όλα όσα έχτισε ο Άντονι! (vid)
Γιουβέντους

Η Γιουβέντους συνεχίζει τη… κατηφόρα – Κάνει «φτερά» και η δεύτερη θέση! (vid)

Η Γιουβέντους δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στην Τζένοα (0-0) και πλέον βλέπει και τη δεύτερη θέση να απομακρύνεται.

Η Γιουβέντους φιλοξένησε στην έδρα της την Τζένοα και ήθελε τη νίκη ώστε να μην αφήσει την Ίντερ να ξεφύγει και άλλο στην κορυφή της βαθμολογίας. Τελικά, πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας και πλέον βλέπει και τη δεύτερη θέση να απομακρύνεται, με τη Μίλαν να είναι ισόβαθμη αλλά με ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η Γιουβέντους μπήκε δυνατά στο ματς και προσπάθησε να απειλήσει από το 4′ με την άμυνα των φιλοξενούμενων να απομακρύνει τον κίνδυνο. Στο 7ο λεπτό ο Μπάνι πήρε μία κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι αλλά ο Σέζνι έκανε μία μεγάλη επέμβαση ενώ στο 21′ η Γιουβέντους διαμαρτύρεται για πέναλτι, με τον διαιτητή να αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί.

Στο 24ο λεπτό ο Ρετεγκουί δημιούργησε χώρο για τον εαυτό του και πλάσαρε αλλά έστειλε την μπάλα αρκετά άουτ ενώ ο Γκάτι στο 27′ απάντησε στις ευκαιρίες, με τον Μαρίνες να κάνει την επέμβαση. Το ημίχρονο συνεχίστηκε χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες και έτσι οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια. Γιουβέντους

Η Γιουβέντους δεν μπόρεσε ούτε τώρα να πάρει το τρίποντο

Στην επανάληψη η Γιουβέντους μπήκε πάλι καλύτερα και απείλησε με τον Γκάτι στο 46′ και συνέχισε να πιέζει για να βρει κάποιο γκολ. Ο Ίλινγκ Τζούνιορ στο 67ο λεπτό είδε το σουτ του να καταλήγει στο δοκάρι και δύο λεπτά μετά το σουτ του Βλάχοβιτς πέρασε εκατοστά δίπλα από την εστία. Στο 75′ ο Βλάχοβιτς απείλησε ξανά, αυτή τη φορά με το κεφάλι και η μπάλα πέρασε ξανά δίπλα από την εστία.

Μέχρι τη λήξη του αγώνα η Γιουβέντους συνέχισε να έχει την κατοχή της μπάλας και να ψάχνει το «χρυσό» γκολ, όμως δεν κατάφερε ποτέ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της Τζένοα. Έτσι, η ομάδα του Αλέγκρι είναι τρίτη με 59 βαθμούς μετά από 29 παιχνίδια και η Τζένοα είναι στην 12η θέση με 34 πόντους.