Ο Τούχελ τρομάζει με την επίθεση της Ρεάλ Μαδρίτης
Μπαρτσελόνα: O παίκτης που θα κάνει ευτυχισμένο τον Τσάβι το καλοκαίρι
Rai Sport: Η Νάπολι βρήκε τον ιδανικό προπονητή για την αντεπίθεσή της
Μπαρτσελόνα: Το μελλοντικό της 6αρι έρχεται από τη Masia
H Ίντερ απέκτησε τον… Τζέκο που της έλειπε
Ρεάλ Μαδρίτης: Η «άρρωστη» ντρίπλα του Γκιουλέρ! (vids)
Serie A

Η Νάπολι έβαλε τέλος στο αδιανόητο σερί της Ίντερ μες στο Μιλάνο (vid)

Τέλος στο σερί δέκα νικηφόρων αγώνων για την Ίντερ, με τη Νάπολι να φεύγει με ισοπαλία 1-1 από το «Τζουζέπε Μεάτσα».

Εμφανώς επηρεασμένη από το κάζο της στο Champions League, η Ίντερ δεν κατάφερε να νικήσει τη Νάπολι. Η περσινή πρωταθλήτρια πήρε βαθμό ισοπαλίας στο Μιλάνο απέναντι στην εκτός συγκλονιστικού απροόπτου φετινή (1-1). Οι «νερατζούρι» κράτησαν μέχρι απόψε το φανταστικό σερί δέκα νικηφόρων αγώνων στο Καμπιονάτο, ανεβαίνοντας στους 76 βαθμούς, αλλά… έπεσαν στο -14 από τη δεύτερη, Μίλαν που πέρασε με διπλό (3-1) από την έδρα της Ελλάς Βερόνα νωρίτερα.

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι δεν θα έχει πρόβλημα όπως δείχνουν τα πράγματα αναφορικά με το 20ό Σκουντέτο της ιστορίας της. Οι «νερατζούρι» δεν αλλάζουν και πολλά πράγματα σε ό,τι αφορά την κατάληξη που θα έχει ο εφετινός τίτλος, μιας και το μόνο που μένει ν΄ αποσαφηνιστεί είναι η διαφορά που θα έχουν στο τέλος της σεζόν οι «νερατζούρι» από τους διώκτες τους.

Στο 43ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. Η εξαιρετική μπαλιά του Μπαστόνι (σ.σ. παρότι στόπερ ο Ιταλός) βρήκε τον Ματέο Νταρμιάν ο οποίος νίκησε τον Μέρετ για το 1-0. Ο τερματοφύλακας των «παρτενοπέι» αποσόβησε το 2-0 στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης, στερώντας το γκολ από τον Φεντερίκο Ντιμάρκο.

Όσο περνούσε ο χρόνος, η Ίντερ έδειχνε πως δεν θα καθάριζε το ματς. Δεν το πλήρωσε κόντρα στην Μπολόνια, το πλήρωσε απόψε από τη Νάπολι. Στο 81′ ο Ζουάν Ζεσούς με κοντινή κεφαλιά από τη μικρή περιοχή του Ζόμερ ισοφάρισε το ματς με το 1-1 να μένει ως το τέλος.